Foto: LETA

Krimināllietu skaits, kas Krievijā ierosinātas saistībā ar tā dēvētajām viltus ziņām par Krievijas armiju, sasniedzis 100, ceturtdien pavēstīja starptautiskās cilvēktiesību organizācijas "Agora" vadītājs Pāvels Čikovs.

Pēdējās nedēļas laikā tapis zināms par septiņām krimināllietām, kas ierosinātas pēc kriminālkodeksa 207.3 panta, Irkutskā, Petrozavodskā, Maskavā, Toljati, Vorkutā, Petropavlovskā-Kamčatskā un Rostovā pie Donas.

Divās no šīm lietām aizdomās turamie pirmo reizi ir Krievijas karavīri, viņu lietas izskata garnizonu karatiesas, norādīja Čikovs.

Deviņās krimināllietās tiesas jau pieņēmušas spriedumus.

Maskavas pilsētas Krasnoje Selo rajona deputātam Aleksejam Gorinovam tiesa piesprieda septiņus gadus cietumā. Tas bija pirmais tiesas spriedums pēc "viltus ziņu" panta ar reālu brīvības atņemšanu.

Lieta pret deputātu tika ierosināta pēc tam, kad viņš deputātu padomes sēdē bija izteicies pret izklaidējošu pasākumu rīkošanu rajonā laikā, kad Ukrainā notiek karš.

"Par kādu brīvo laiku un izklaidēm var būt runa, kad kaimiņvalsts teritorijā notiek kaujas, mūsu valsts īsteno agresiju," sacīja Gorinovs.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!