Foto: Reuters/Scanpix/LETA
Kopš kara sākuma Krievijas karaspēka uzbrukumos Ukrainā nogalināti vismaz 382 bērni, bet vismaz 740 guvuši dažādus ievainojumus, paziņojusi Ukrainas Ģenerālprokuratūra.

Krievu uzbrukumos Doneckas apgabalā nogalināti vai ievainoti 388 bērni, Harkivas apgabalā - 204, Kijivas apgabalā - 116, Černihivas apgabalā - 68, Mikolajivas apgabalā - 71, Luhanskas apgabalā - 61, Hersonas apgabalā - 55 un Zaporižjas apgabalā - 46.

Ukrainas Ģenerālprokuratūra norāda, ka šie dati nav galīgi, jo, turpinoties apšaudēm, nav iespējams pārbaudīt visu valsts teritoriju, īpaši pagaidām okupētās teritorijas.

Ukrainas varasiestādes informē, ka bombardēšanā un apšaudēs nodarīti postījumi 2328 mācību iestādēm, no kurām 289 pilnībā sagrautas.

Vairāk ieroču

Ukrainas premjerministrs Deniss Šmihaļs svētdien vizītē Vācijā aicinājis piegādāt Ukrainai vairāk ieroču.

Šmihaļs ir pirmā augsta ranga Ukrainas amatpersona, kas apmeklējusi Vāciju pēdējo mēnešu laikā. Viņa vizīte liecina par spriedzes mazināšanos Kijivas un Berlīnes starpā.

Vispirms Šmihaļs tikās ar Vācijas prezidentu Franku Valteru Šteinmeieru, ar kuru "apsprieda militāro situāciju, sankciju stiprināšanu un nepieciešamību pēc ieročiem", tviterī paziņoja Ukrainas premjers.

Vēlāk šodien viņam plānota tikšanās ar Vācijas kancleru Olafu Šolcu.

Šmihaļs pateicās Vācijai par solidaritāti un atbalstu, un Šteinmeiers solīja, ka Vācija turpinās atbalstīt Ukrainu.

Šteinmeiers bija plānojis aprīļa vidū apmeklēt Kijivu kopā ar Polijas, Latvijas, Lietuvas un Igaunijas valstu vadītājiem, bet neilgi pirms tam viņam vizīte tika atteikta.

Šteinmeiers ir bijušais Vācijas ārlietu ministrs, un, sākoties atkārtotajam Krievijas iebrukumam Ukrainā, skaļāk izskanēja pārmetumi par viņa gadiem īstenoto iecietīgo politiku pret Maskavu. Pēc kara izcelšanās Šteinmeiers atzina, ka šāda politika bijusi nepareiza.

Sākotnēji Vācijas valdība vilcinājās piegādāt Ukrainai ieročus, bet vēlāk mainīja savu nostāju.

Berlīne ir piegādājusi Kijivai haubices, raķešu palaišanas iekārtas un pretgaisa aizsardzības raķetes, un plāno turpināt smago ieroču piegādi. Ukrainas karavīri pašreiz Vācijā tiek apmācīti tanku "Leopard" izmantošanā.

Pirms vizītes Šmihaļs sacīja, ka Vācija "ir panākusi milzīgu progresu, atbalstot Ukrainu ar ieročiem". Taču Ukrainas premjerministrs arī uzsvēra, ka Kijiva no Berlīnes sagaida vēl vairāk, tai skaitā modernus kaujas tankus, piemēram, "Leopard 2".

Šolcs pirmdien, izklāstot savu vīziju par Eiropu, sacīja, ka Vācija ir uzņēmusies īpašu atbildību palīdzēt Ukrainai stiprināt tās artilēriju un pretgaisa aizsardzības sistēmas.

Vācija turpinās atbalstīt Ukrainu tik ilgi, cik tas būs nepieciešams, viņš piebilda.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!