Foto: AFP/Scanpix/LETA

Krievijas armijas pavēlniecība izvirzījusi saviem karavīriem uzdevumu līdz oktobra beigām ieņemt Doneckas apgabala Bahmutu, intervijā mediju platformai "Mēs - Ukraina" pavēstīja Ukrainas aizsardzības ministra vietniece Ganna Maļara.

"Krievi izvirzījuši savam karaspēkam - jau piekto reizi kopš pilna mēroga iebrukuma sākuma - termiņu, ka viņiem pilnībā jāiziet uz Doneckas apgabala robežām, un viņiem tagad ir plāns, ka līdz šā mēneša beigām pilnībā jāieņem Bahmuta," sacīja amatpersona.

Šobrīd ienaidnieks ir pilsētas tuvumā, un Ukrainas armija izmanto visus spēkus, lai nedotu ienaidniekam iespēju virzīties uz priekšu, sacīja Maļara.

Kopumā situācija austrumos ir nevienāda. Ir apvidi, kur Ukrainas armija virzās uz priekšu, bet smago kauju epicentrs šobrīd ir tieši Bahmuta, viņa piebilda.

Maļara sacīja, ka valsts dienvidos notiek pakāpeniska Ukrainas armijas virzīšanās uz priekšu. Ir arī liecības par demoralizāciju Krievijas karaspēka rindās.

"Pirmkārt, ietekmi uz to atstāj tas, ka viņi zaudē uz laiku okupētās teritorijas. Visvairāk viņus demoralizēja, protams, zaudējumi Harkivas apgabalā," norādīja Maļara. "Turklāt viņiem tiešām ir problēmas ar personālsastāvu un to, ko mēs redzam šobrīd - mobilizāciju, ko viņi izsludināja, kādus cilvēkus viņi izmanto - neapmācīti, ar lieliem brīvības atņemšanas termiņiem tiek iesaistīti militārajās kampaņās."

"Runa ir par to, ka viņi morāli saplok," sacīja Maļara.

Kā liecina Lielbritānijas Aizsardzības ministrijas izlūkdienesta dati, Krievijas armijai panākumu uzbrukuma operācijā pie Bahmutas nav, tās virzība ir ļoti lēna.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!