Foto: Sputnik/Scanpix

Krievijas parlamenta apakšpalāta Valsts dome ceturtdien pēdējā lasījumā vienbalsīgi apstiprinājusi likumprojektu, kas aizliedz visu "LGBTQ propagandu".

"Jebkurai netradicionālu seksuālo attiecību propagandai būs sekas," paziņoja Krievijas parlamenta apakšpalātas spīkers Vjačeslavs Volodins.

Viņš norādīja, ka likumprojekts aizsargās bērnus un valsts nākotni no "tumsas, ko izplata ASV un Eiropas valstis".

Likumprojekts stāsies spēkā, kad to apstiprinās parlamenta augšpalāta un parakstīs Krievijas prezidents Vladimirs Putins.

Krievijā jau ir spēkā "homoseksuālisma propagandas" aizliegums nepilngadīgo klātbūtnē. Jaunais likumprojekts to paplašinās, aizliedzot šādu "propagandu" arī pieaugušajiem, kas faktiski ir aizliegums publiski pieminēt homoseksuālas attiecības.

Tiesību aktīvisti norāda, ka jaunais likumprojekts pastiprinās spiedienu uz LGBTQ kopienu Krievijā un skars visas sfēras, sākot no grāmatām, filmām un reklāmām un beidzot ar ierakstiem sociālajos medijos.

Pieaugot spriedzei Maskavas attiecībās ar Rietumiem, Putins cenšas pozicionēt Krieviju kā pretstatu Rietumu liberālajām vērtībām.

Likumprojekts aizliegs arī "pedofīlijas un dzimuma maiņas propagandu". Likumprojekta pārkāpējiem tiks piemērotas sodanaudas līdz desmit miljoniem rubļu (159 800 eiro).

Valsts dome paziņoja, ka mājaslapas, kas saturēs aizliegto informāciju, tiks bloķētas.

Krievijas filmu studijas un grāmatu izdevēji pauduši bažas par likumprojektu, norādot, ka tā rezultātā varētu tikt aizliegta daļa krievu klasiķu, piemēram, Vladimira Nabokova darbs "Lolita".

"Filmas, kas veicina šādas attiecības, nesaņems izplatīšanas sertifikātu," paziņoja Valsts dome.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!