Foto: Zuma Press/Scanpix/LETA

Uzņēmējs Īlons Masks piektdien paziņoja, ka par sociālā tīkla "Twitter" uzņēmuma "X Corp." izpilddirektori izraudzījies Lindu Jakkarino no kompānijas "NBCUniversal", kura ilgus gadus bijusi cieši saistīta ar reklāmas nozari.

Masks paziņoja, ka paliks atbildīgs par "Twitter" produktu dizainu un tehnoloģijām, bet Jakkarino galvenokārt koncentrēsies uz biznesa operācijām.

Jakkarino strādāja "NBCUniversal" gandrīz 12 gadus.

Masks pērnā gada rudenī nopirka "Twitter" un kopš tā laika vada šo uzņēmumu, bet bija uzstājis, ka viņš nav šī uzņēmuma pastāvīgais izpilddirektors.

Masks jau pusgadu bija sacījis, ka plāno atrast jaunu vadītāju Sanfrancisko bāzētajam "Twitter".

Novembra vidū dažas nedēļas pēc "Twitter" nopirkšanas par 44 miljardiem ASV dolāru Masks pavēstīja tiesai Delavēras štatā, ka viņš negrib būt nevienas kompānijas vadītājs. "Es paredzu samazināt savu laiku "Twitter" un laika gaitā atrast kādu citu, kas vadītu "Twitter"," toreiz sacīja Masks.

Vairāk nekā mēnesi pēc tam decembrī publicētā tvītā Masks rakstīja, ka atkāpsies no "Twitter" vadītāja amata, "tiklīdz būs atradis kādu, kas ir pietiekami liels muļķis, lai uzņemtos šo darbu". Tas notika pēc tam, kad viņa sarīkotā aptaujā miljoniem "Twitter" lietotāju aicināja Masku atkāpties no amata.

Masks kādā konferencē februārī sacīja, ka varētu atrast "Twitter" vadītāju "ap šī gada beigām".

Seko "Delfi" arī vai vai Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!