Foto: AFP/Scanpix/LETA

Ukrainas pretuzbrukuma 13 nedēļu laikā dienvidos un austrumos Ukraina zaudējusi tikai piecus no 71 tanka "Leopard 2", vēsta žurnāls "Forbes".

Vēl vismaz desmit tankiem nodarīti bojājumi, un tie šobrīd tiek remontēti.

Visi tanki zaudēti aptuveni 65 kvadrātkilometru lielā teritorijā, ko norobežo Mala Tokmačka ziemeļos un Robotine dienvidos, norāda žurnāls.

Ir pat ļoti lielā mērā iespējams, ka teju visi likvidēto tanku ekipāžu locekļi – kopumā 20 cilvēki – savas mašīnas paspējuši pamest, līdz tās sadeg vai uzsprāgst.

Fotogrāfijās un video, kuros redzami četri no pieciem tankiem "Leopard 2", redzams arī, ka tanku torņu un korpusu lūkas ir atvērtas, kas varētu liecināt, ka ekipāžām izdevies paglābties, norāda žurnāls.

Gada laikā 200 000 dronu

Ukraina plāno gada laikā saražot un iegādāties aptuveni 200 000 kaujas dronu, otrdien paziņoja Valsts speciālo sakaru dienesta vadītājs Jurijs Šigols.

Pēc Šigola teiktā, no 40 miljardiem hrivnu (viena miljarda eiro), ko valdība jūlijā piešķīra dronu ražošanai, jau iztērēti 25 miljardi (620 miljoni eiro). Tie iztērēti atbilstoši līgumiem par 22 000 uzbrukuma dronu saražošanu, no kuriem aptuveni 15 000 jau nodoti armijai.

"Aptuveni 180–200 tūkstoši dronu gadā noteikti būs," pavēstīja Šigols.

Šigols arī sacīja, ka papildus lielajam trieciendronu patēriņam armija vidēji dienā zaudē 40-45 izlūkošanas dronus.

"Tie gan visvienkāršākie "Mavic", "Matrice", gan lielie profesionālie Ukrainas un ārvalstu ražojuma droni. Tāpēc nav iespējams tos nodrošināt šādā daudzumā vienlaicīgi, tos tik daudz neražo ne pasaulē, ne Ukrainā," norādīja Šigols.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!