Фото: EPA/Scanpix/LETA

Ukraina tur aizdomās Krieviju par vērienīgu hakeru uzbrukumu lielākajam Ukrainas mobilo sakaru operatoram "Kyivstar".

Ukrainas Drošības dienests paziņoja, ka sācis kriminālizmeklēšanu un nosūtījis aģentus uz "Kyivstar" birojiem.

Dienests norādīja, ka tur aizdomās Krieviju par šo kiberuzbrukumu.

"Šis ir karš, tas notiek ne tikai kaujas laukā, tas notiek arī virtuālajā telpā, un diemžēl šī kara rezultātā mēs esam cietuši," valsts televīzijā paziņoja "Kyivstar" ģenerāldirektors Oleksandrs Komarovs. "Kyivstar" ir aptuveni 24,3 miljoni klientu.

Viņš sacīja, ka uzbrukuma galvenais mērķis bija nodarīt maksimālu kaitējumu "Kyivstar" informāciju tehnoloģiju infrastruktūrai, un atzina, ka hakeriem tas daļēji izdevies.

"Mūsu IT infrastruktūra tika būtiski bojāta, piekļuve bija ierobežota, mēs nevarējām pret to cīnīties virtuāli, tāpēc fiziski atvienojām "Kyivstar" no tīkla," atklāja Komarovs, piebilstot, ka uzņēmums joprojām strādā pie pakalpojumu atjaunošanas.

"Kyivstar" sociālajā tīklā "Facebook" paziņoja, ka cietis no jaudīga kiberuzbrukuma. "Tas izraisīja tehnisku kļūmi, kā rezultātā īslaicīgi nebija pieejami mobilie sakari un piekļuve internetam," paziņoja uzņēmums, piebilstot, ka patērētāju dati netika apdraudēti.

Ukrainas Drošības dienests paziņoja, ka izmeklēšana notiek saskaņā ar astoņiem kriminālkodeksa pantiem, tai skaitā par valsts nodevību, sabotāžu, ļaunprogrammatūras radīšanu un neatļautu iejaukšanos sakaru tīklos.

Kiberuzbrukums "Kyivstar" ietekmēja arī citas nozares, kas atkarīgas no mobilo sakaru viesabonēšanas pakalpojumiem.

Sumi pilsētas varasiestādes paziņoja, ka uz laiku nedarbosies gaisa trauksmes sistēma. Bankas "PrivatBank" pārstāvis paziņoja, ka kiberuzbrukuma dēļ daļēji traucēta banku un bankomātu darbība, un viena no Ukrainas lielākajām bankām "Monobank" piedzīvoja jaudīgu piekļuves lieguma jeb DDoS uzbrukumu.

Tikmēr Ukrainas galvenā izlūkošanas pārvalde (GUR) paziņoja, ka ielauzusies Krievijas nodokļu sistēmā, piebilstot, ka operācija bijusi veiksmīga.

Читайте нас там, где удобно: Facebook Telegram Instagram !