Foto: Reuters/Scanpix/LETA

Krievijas opozicionārs Aleksejs Navaļnijs, kura ilgstošā pazušanas Krievijas cietumu sistēmā demokrātiskajā sabiedrībā raisīja nopietnu satraukumu, publicējis pirmo vēstuli no Sibīrijas Arktikas reģiona cietuma un tajā apgalvo, ka ar viņu viss ir labi, kā arī izteicis pateicību par atbalstu.

Opozicionārs arī izklāstījis detaļas par pārvešanu uz īpašā režīma koloniju, kas ilgusi 20 dienas un bijusi "visai nogurdinoša".

"Mani atveda sestdienas (23.decembra) vakarā. Bet mani veda ar tādu piesardzību un pa tādu dīvainu maršrutu (Vladimira - Maskava - Čeļabinska - Jekaterinburga - Kirova - Vorkuta - Harpa), ka man pat nešķita, ka mani kāds šeit varētu atrast līdz janvāra vidum," raksta Navaļnijs.

"Tāpēc biju ļoti pārsteigts, kad vakar manas kameras durvis atvēra ar vārdiem: "Pie jums advokāts"," atzīst opozicionārs.

"Vispār, par mani nepārdzīvojiet. Man viss ir labi. Esmu šausmīgi priecīgs, ka beidzot esmu nonācis galā. Vēlreiz - visiem paldies par atbalstu," raksta Navaļnijs.

Opozicionāra preses sekretāre Kira Jarmiša pirmdien pavēstīja, ka Navaļnijs pārvests uz cietumu Jamalas ņencu autonomajā apvidū.

Navaļnija advokātiem bija liegts tikties ar viņu kopš 6.decembra. Navaļnija komanda noskaidroja, ka viņš 11.decembrī tika pārvests no cietuma netālu no Maskavas uz citu ieslodzījuma vietu, bet, kur tieši, nebija zināms.

Navaļnijs tika aizturēts 2021.gada janvārī, atgriežoties no Vācijas, kur viņš ārstējās pēc Krievijas Federālā drošības dienesta (FSB) aģentu organizētā noindēšanas mēģinājuma.

Tā paša gada februārī Navaļnijam tika piespriests divarpus gadu ilgs cietumsods par viņam 2014.gadā piespriestā nosacītā cietumsoda noteikumu šķietamu pārkāpšanu, ārstējoties Vācijā. Nākamā gada martā viņam piesprieda vēl deviņus gadus ieslodzījumā par "krāpšanu" un "necieņu pret tiesu", bet 2023.gada augustā - 19 gadu cietumsodu par "ekstrēmismu".

Seko "Delfi" arī vai vai Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!