Foto: F64

Spānijas slimnīcās un citās veselības aprūpes iestādēs no trešdienas atkal būs obligāti jāvalkā sejas maskas, jo valstī pieaug gripas gadījumu skaits, pirmdien paziņoja Veselības ministrija.

Par šādu rikojumu tika paziņots pēc Veselības ministrijas un valsts reģionu pārstāvju tikšanās. Spānijas autonomajiem reģioniem ir savas veselības aprūpes sistēmas.

Spānija, kuru 2020.gadā smagi skāra Covid-19 pirmais vilnis, vairākas dienas bja apsvērusi sejas masku atkalieviešanu, bet galīgo lēmumu aizkavēja reģionu domstarpības.

"Kopš pandēmijas mēs esam guvuši mācību," pēc tikšanās paziņoja Spānijas veselības ministre Monika Garsija.

"Mēs esam smagi padomājuši par masku jautājumu, lai aizsargātu pirmām kārtām veselības centrus un slimnīcas, lai aizsargātu pacientus tāpat kā [veselības aprūpes] profesionāļus."

Masku valkāšana ir "pasākums, kas ir efektīvs, saprātīgs, kuru atbalsta zinātniski pierādījumi un kuru atzinīgi vērtē iedzīvotāji," piebilda ministre.

Garsija jau piektdien sociālā tīkla platformā "X" bija paudusi atbalstu obligātu sejas masku atkalieviešanai veselības aprūpes iestādēs. Gatavību to darīt piektdien apliecināja Valensijas un Katalonijas reģioni.

Ārsti Spānijā jau vairākas dienas cēluši trauksmi par gripas, kā arī Covid-19 un citu elpošanas ceļu vīrusu slimību gadījumu skaita palielināšanos.

Spānijā pandēmijas laikā sejas masku valkāšana tika stingri ievērota, un arī mājsēdes pasākumi bija starp stingrākajiem pasaulē.

Sejas masku valkāšana līdz 2023.gada jūlijam bija obligāta slimnīcās, pansionātos un aptiekās.

Jaunais rīkojums par sejas masku obligātu valkāšanu neattieksies uz aptiekām, paziņoja Veselības ministrija.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!