Foto: SIPA/Scanpix/LETA
Izraēlas ārlietu ministrs Izraels Kacs trešdien paziņojis, ka Izraēlas armija uzbruks Irānai, ja tā no savas teritorijas veiks uzbrukumu Izraēlai.

"Ja Irāna uzbruks no savas teritorijas, Izraēla atbildēs un uzbruks Irānai," vietnē "X" paziņoja Kacs.

Ministrs ar šiem draudiem nāca klajā pēc tam, kad Irānas augstākais līderis ajatolla Ali Hamenei vēlreiz piedraudēja Izraēlai, ka tā tiks sodīta par uzlidojumu Irānas konsulātam Sīrijas galvaspilsētā, kurā tika nogalināti septiņi Revolucionārās gvardes pārstāvji, no kuriem divi bija ģenerāļi.

Teherāna uzskata, ka Izraēla ir atbildīga par 1. aprīlī notikušo uzbrukumu, kura rezultātā konsulāta ēka Damaskā tika nolīdzināta ar zemi, nogalinot kopumā 12 cilvēkus. Izraēla nav atzinusi savu līdzdalību šajā uzbrukumā, bet gatavojas Irānas iespējamai atbildei.

Hamenei paziņoja, ka uzbrukumā pārkāpti starptautiskie nolīgumi, kas paredz diplomātisko telpu neaizskaramību. "Kad viņi uzbruka mūsu konsulātam, tas nozīmē, ka viņi uzbruka mūsu teritorijai," pavēstīja Irānas augstākais līderis.

Ne Kacs, ne Hamenei sīkāk nepaskaidroja, kāda atriebība tiek plānota.

Hamenei arī kritizēja Rietumus, jo īpaši ASV un Lielbritāniju, par atbalstu Izraēlai tās karā pret palestīniešu teroristu organizāciju "Hamās" Gazas joslā.

Irāna atbalsta tādus Izraēlai naidīgus kaujinieku grupējumus kā "Hamās" un Libānas kaujinieku grupējums "Hizbollah".

Seko "Delfi" arī vai vai Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!