Foto: LETA

Ja pašvaldību vēlēšanas Rīgā būtu notikušas 2016.gada decembrī, tad par domes valdošajā koalīcijā esošo partiju "Saskaņa" un "Gods kalpot Rīgai" (GKR) apvienoto sarakstu nobalsotu 42,8% rīdzinieku, liecina TV3 ziņu rīcībā nonākušie pētījumu aģentūras SKDS veiktās aptaujas rezultāti.

Par partiju "Vienotība" balsotu 7,5% Rīgas domes vēlētāju, par Zaļo un zemnieku savienību (ZZS) - 7,1%, bet par nacionālo apvienību "Visu Latvijai!"-"Tēvzemei un brīvībai"/LNNK (VL-TB/LNNK) - 6,6%.

Saskaņā ar minētās aptaujas rezultātiem, par Latvijas Reģionu apvienību savu balsi atdotu 4,4% Rīgas domes vēlētāju, par partiju "KPV LV" - 3,2%, par Jauno konservatīvo partiju - 1,2%, par partiju "No sirds Latvijai" - 1,0%, bet par partiju "Latvijas attīstībai" - 0,5%.

18,0% respondentu atbildējuši, ka nezina, par ko balsotu Rīgas domes vēlēšanās, bet 7,6% vēlēšanās nepiedalītos.

Kā ziņots, pirms nepilniem diviem mēnešiem notikušajā partijas "Saskaņa" kongresā SKDS vadītājs Arnis Kaktiņš stāstīja, ka saskaņā ar 2016.gada novembra sākumā veiktās aptaujas datiem Rīgas domes vēlēšanās "Saskaņas"/GKR kopīgais saraksts iegūtu 51,8% vēlētāju atbalstu. Tiesa, pie šāda skaitļa pētījumu centrs bija nonācis, ņemot vērā tikai tos vēlētājus, kuri savu izvēli jau izdarījuši. Aptuveni ceturtdaļa vēlētāju nebija izlēmuši, par ko balsotu.

Rīgas domes vēlēšanās 2016.gada novembra sākumā 15,1% būtu balsojis par VL-TB/LNNK, 13,5% - par ZZS, bet 9,6% - par "Vienotību".

Pašvaldību vēlēšanas Latvijā notiks šā gada jūnijā.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!