Foto: stock.xchng
Otrdien vakarā īsi pēc plkst.19 Jēkabpils reģionālajā slimnīcā kādas Rēzeknes novada skolotājas ģimenē piedzimušas trīnītes, informēja Dzemdību nodaļas vadītāja Dace Blinkena.

Pirmā no trīnītēm dienas gaismu ieraudzījusi plkst.19.18, otra - plkst.19.19, bet trešā - plkst.19.20. Jaundzimušo svars ir attiecīgi 1750 grami, 1780 grami un 1340 grami.

Patlaban visas trīs meitenītes ir ievietotas slimnīcas Perinatālās aprūpes centrā un viņu stāvoklis tiek raksturots kā stabils. Kā normālu pēc veiktā ķeizargrieziena mediķi raksturo arī jaunās māmiņas veselības stāvokli.

Jēkabpils reģionālā slimnīca kā dzemdību vieta skolotājai no Rēzeknes novada Dricāniem izvēlēta drošības apsvērumu dēļ - minētajā ārstniecības iestādē darbojas Perinatālās aprūpes centrs.

Šīs 31 gadu vecajai māmiņai bijušas pirmās dzemdības.

Labklājības ministrija jau gatavo rīkojumu par pabalsta piešķiršanu trīnīšu ģimenei, pastāstīja ministrijas pārstāve Marika Kupče. Tas tikšot sagatavots "maksimāli ātri", un par rīkojumu vēl būs jālemj valdībai. Vienreizējs pabalsts ģimenēm, kurās piedzimst trīnīši, tiek izmaksāts jau vairāk nekā desmit gadus, un pa šiem gadiem pabalsta apjoms palielinājies līdz 6000 latiem.

Kā ziņots, šā gada 15.septembrī arī Rīgas Dzemdību namā piedzima trīnīši - divi puisīši un meitenīte, kas bija pirmie šogad dzimušie trīnīši Latvijā. Vecāki devuši bērniem vārdus Elizabete, Aleks un Marks.

Pašlaik Latvijā ir aptuveni 25 500 ģimenes ar trīs bērniem. Kopš gada sākuma ģimeņu ar trīs bērniem skaits pieaudzis par 453 ģimenēm.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!