Trešdien "Delfi TV ar Jāni Domburu" studijā viesojās Latvijas Reģionu apvienības (LRA) valdes loceklis un Saeimas deputāts Edvards Smiltēns, LRA valdes loceklis un Liepājas domes deputāts Jānis Vilnītis, kā arī LRA pārstāvju sapulces loceklis un Salacgrīvas novada mērs Dagnis Straubergs. Saruna ir daļa no diskusiju sērijas "Par ko balsot?".

Iepriekšējās Saeimas vēlēšanās politiskais spēks parlamentā ieguva astoņas deputātu vietas. Pirms gada pašvaldību vēlēšanās apvienība Rīgā veidoja kopīgu sarakstu ar partiju "Latvijas attīstībai", par galvaspilsētas mēra amata kandidātu izvirzot Mārtiņu Bondaru, kurš gan tagad šo politisko spēku ir pametis. Pērnā gada rudenī par LRA sadarbības partneri kļuva kustība "Sabiedrība Centriskai politikai", kuru vada bijušais "Vienotības" politiķis Smiltēns.

Kā ziņots, "Delfi TV ar Jāni Domburu" pirms šoruden gaidāmajām vēlēšanām īsteno diskusiju sēriju "Par ko balsot?". Pirmā šīs sērijas daļa tiešraidē skatāma divu nedēļu garumā, sākot ar 14. maiju. Šajās diskusijās katru darba dienu notiek sarunas ar partiju līderiem par Latvijas politiskajiem spēkiem, to līdzšinējo darbību, konkurenci un potenciāliem piedāvājumiem.

Šī gada 6. oktobrī notiks 13. Saeimas vēlēšanas. Lai gan kandidātu sarakstu iesniegšana sāksies tikai 18. jūlijā, jau šobrīd partijas izvērsušas aktīvu gatavošanos. Atsevišķi politiskie spēki jau tagad izvirzījuši savas "lokomotīves" un premjera amata kandidātus, grupējas un pārgrupējas apvienībās ar citām partijām, izrāda savu nostāju, virzot likumdošanas iniciatīvas un rīkojot protestus.

Uz diskusijām aicinātas visas partijas, kuru atbalsts sabiedrībā saskaņā ar publiski pieejamiem socioloģisko aptauju datiem pēdējā laikā vismaz vienā mēnesī pārsniedzis 1%. No katras partijas uz diskusijām aicināti trīs to formālie un faktiskie līderi. Partijām tika dota iespēja izvēlēties sev ērtākos diskusiju laikus, tādēļ to secībai nav saistības ar popularitāti vai citiem raksturlielumiem.

Portāls "Delfi" un raidījuma vadītājs Jānis Domburs aicina arī lasītājus un skatītājus uzdot politiķiem jautājumus vai rosināt tēmas, kas diskusijās būtu apspriežamas. To iespējams darīt, sūtot e-pastu (janis.domburs@delfi.lv) vai izmantojot "Delfi Aculiecinieka" sistēmu, kur visi iesūtītie jautājumi tiks apkopoti un apskatāmi publiski.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!