Raimonds Strokšs ar savu komandu "RA Events" paveica to, ko vēl pirms 20 gadiem uzskatītu par neiespējamu, – panāca, ka Latvijā risināsies pasaules rallija čempionāta (WRC) posms. Taču tieši tagad astoņkārtējais pasaules čempions Sebastjens Ožjē nolēma, ka ir laiks sakārtot rallija vidi, diezgan skarbi izsakoties par pašreizējo stāvokli šajā sporta veidā. Vai tas nozīmē, ka Latvija WRC posmu rīkos nelaikā? Pats Strokšs tā neuzskata.

Šogad no 16. līdz 18. jūnijam Latvijā risināsies Eiropas rallija čempionāta (ERČ) posms "Tet Rally Liepāja", bet jau nākamgad šīs sacensības būs WRC ieskaitē. Šogad augstākās raudzes rallija sacensības šajā reģionā uzņems Igaunija, kur no 20. līdz 23. jūlijam notiks "Rally Estonia". Savukārt nākamgad Igaunija rīkos ERČ posmu.

Strokšs šī gada sacensības Kurzemes ceļos uzskata par ģenerālmēģinājumu WRC posmam, kas joprojām ir augstākā līmeņa sacensības rallijā. Taču divi prasmīgi rallija braucēji šobrīd pauduši skaļu kritiku tam, kas notiek WRC aizkulisēs.

Vispirms maijā beļģa Tjerī Noivila , kurš šogad uzvarēja Sardīnijas rallijā, pacietības mērs bija pilns, un viņš paziņoja, ka WRC šobrīd virzās pavisam nepareizā virzienā.

Astoņkārtējam WRC čempionam Ožjē arī situācija šķiet pietiekami nopietna, un viņa statuss šajā sporta veidā ir pietiekami liels, lai pēc viņa teiktā sāktos kaut kādas pārmaiņas.

Чтобы продолжить чтение, оформите абонемент.

Пожалуйста, подождите!

Мы подбираем для вас наиболее подходящее предложение подписки...

Loading...

Предложение о подписке не отображается? Пожалуйста, отключите блокировщик рекламы или перезагрузите страницу.
В случае вопросов пишите на konts@delfi.lv

Читайте нас там, где удобно: Facebook Telegram Instagram !