Foto: Publicitātes foto
Katrs no mums ir domājis – cik labi būtu nobraukt lielāku attālumu ar to pašu degvielas daudzumu, kas bākā atlicis. Lai samazinātu degvielas patēriņu nav vienas maģiskas formulas, tomēr ir daži vienkārši ievērojami soļi, kas kombinācijā ar regulāru automašīnas tehnisko pārbaudi, ļaus patēriņa rādītājam nokristies.

Riepas – tas ir svarīgi!

Iegādājoties jaunas ziemas vai vasaras riepas, jāpievērš uzmanība to klasei, kas līdzās marķējumam par trokšņu līmeni un saķeres indeksu, norāda rites pretestību. No šī parametra atkarīgs, cik ekonomiskas ir konkrētās riepas – jo zemāka rites pretestība, jo augstāka klase un izdevīgāka braukšana. Izvēloties A nevis F klases riepas, degvielas patēriņu iespējams samazināt līdz 1,5%.

Liela nozīme ir arī gaisa spiedienam riepās. Ja spiediens nav pietiekams, degvielas patēriņš ievērojami pieaug; piemēram, ja atmosfēru skaits ir uz pusi mazāks nekā nepieciešams, automašīna var patērēt līdz pat 15% vairāk degvielas. Spiediena līmeni ieteicams pārbaudīt vismaz reizi mēnesī un to ērti var izdarīt tuvākajā degvielas uzpildes stacijā.

Uzgāzēt? Varbūt labāk nē.

Braukšanas stila maiņa var būtiski ietekmēt degvielas patēriņu. Ekonomisku braukšanu raksturo saprātīga ātrumu izvēle un vienmērīga ātruma uzņemšana un bremzēšana.

Brīžos, kad strauji uzņem un samazini ātrumu vai brauc ar nepiemēroti zemu pārnesumu, auto patērē vairāk degvielas. Tāpēc, uzsākot braukšanu, pēc iespējas ātrāk veic pāreju uz augstāku pārnesumu. Līdzīgi, lai samazinātu ātrumu, labāk pārej uz zemāku pārnesumu un ļauj dzinējam darīt savu darbu, nevis izmanto bremzes. Braukt vienmērīgi ir drošāk un izdevīgāk, tāpēc rūpīgi izplāno maršrutu un lieki nesteidzies.

Uzsildīt vai neuzsildīt?

Kāpēc garos maršrutos degvielas patēriņš ir zemāks? Auksts dzinējs uzreiz pēc braukšanas uzsākšanas patērē ievērojami vairāk degvielas. Nepieciešami vairāki kilometri, kamēr dzinējs uzsilt un degvielas patēriņš stabilizējas. Tāpēc vienmēr padomā – varbūt vērts īso maršrutu līdz veikalam aizstāt ar veselīgu pastaigu?

Automašīna nav noliktava

Pavisam vienkārši – jo automašīna mazāk sver, jo mazāk jāstrādā dzinējam, lai tā virzītos uz priekšu, un līdz ar to arī degvielas patēriņš samazinās. Tas, protams, nenozīmē, ka atšķirību izjutīsi pāris kilogramu dēļ, taču, ja bagāžniekā glabājas viss, kam pareizā vieta būtu noliktavā degvielas patēriņu var palielināt par vairāk nekā par 2%, jo, lai katru reizi uzsāktu kustību, automašīnai vajadzīga lielāka jauda. Degvielas tvertnes saturam ātrāk tukšoties liek arī, piemēram, jumta bagāžnieks – lai cik aerodinamisks tas arī nebūtu, bez tā degvielas patēriņš būs zemāks, tāpēc, kad tas ir tukšs, bagāžnieku no jumta labāk noņemt.

Nekad neapstājies par ātru!

Izvēlies savai automašīnai labāko un vienmēr uzpildi tikai kvalitatīvu Eiropas Savienības standartiem atbilstošu degvielu, kas papildināta ar funkcionālajām piedevām. Tā parūpēsies ne tikai par zemāku degvielas patēriņu, bet arī retāki kļūs neplānoti servisa apmeklējumi.

Circle K degviela miles vienmēr aizvedīs līdz pat 3% tālāk. Tās efektivitāte pārbaudīta neatkarīgā zinātniskās izpētes institūta BOSMAL testos, kas pierāda: ar miles vari nobraukt garāku ceļu bez papildu izmaksām, kā arī ilgtermiņā parūpēties par automašīnas veiktspēju.

Ienāc, uzzini vairāk un uzdod savu jautājumu degvielas kvalitātes ekspertiem: www.uzpildieskuruzticies.lv.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!