Foto: Publicitātes foto

Kultūras ministrijas rīkotajā atklātajā konkursā par Latvijas ekspozīcijas koncepciju un īstenošanu Venēcijas biennāles 60. Starptautiskajā mākslas izstādē žūrija par atbilstošāko izraudzīja mākslinieces Amandas Ziemeles darbu "O day and night, but this is wondrous strange…and therefore as a stranger give it welcome*".

Gatavojoties 60. starptautiskās Venēcijas mākslas biennāles Latvijas paviljona atklāšanai, aicinām sekot līdzi preses konferencei, kuru atklās Latvijas Republikas kultūras ministre Agnese Logina un tajā ar Latvijas paviljona konceptu iepazīstinās paviljona komisāre un kultūras projektu aģentūras “Indie” vadītāja Daiga Rudzāte, kurators un mākslas biedrības "Kestner Gesellschaft" (Hanovere, Vācija) direktors Adams Budaks (Adam Budak) un māksliniece Amanda Ziemele, klātesot arī sadarbības partneriem, atbalstītājiem un pārējai paviljona komandai.

Venēcijas biennāles 60. Starptautiskā mākslas izstāde ar nosaukumu “Foreigners Everywhere”” (izstādes kurators: Adriano Pedrosa (Adriano Pedrosa)) norisināsies no 2024. gada 20. aprīļa līdz 24. novembrim.

Latvijas paviljona norisi nodrošina Kultūras ministrija, un to organizē "INDIE Kultūras projektu aģentūra" sadarbībā ar Jāni Zuzānu (SIA "Alfor"), Latvijas Investīciju un attīstības aģentūru, Rīgas Investīciju un tūrisma aģentūru, tehnoloģiju partneri "Tet", VV fondu, uzņēmumiem "Latvijas Finieris" un "Arctic Paper".

www.latvianpavilion.lv

* “O day and night, but this is wondrous strange. And therefore as a stranger give it welcome”. Nosaukumā izmantotas rindas no Viljama Šekspīra lugas "Hamlets", kas atrodamas Edvīna Abota noveles "Plakanzeme. Izdomāts stāsts vairākās dimensijās" ("Flatland. A Romance of Many Dimensions") drukas izdevuma titullapā.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!