Foto: Publicitātes foto
Jau vairāk nekā 15 gadus jaunu gaisa vadu jeb iekārto kabeļu līniju ierīkošana Rīgas vēsturiskajā centrā vairs nav atļauta, bet uz jumtiem parādās arvien jauni nelegāli ierīkotie vadi. Tie ir ierīkoti, bez attiecīgā būvniecības saskaņojuma un rada negodīgu konkurenci. Nav pieejama informācija arī par esošo vadu kvalitāti un nolietojamību – cik droši tie ir ekspluatācijai un vai nerada draudus ēkai un apkārtējiem. Turklāt tie rada risku, ka var tikt izmantoti arī pretlikumīgām darbībām, piemēram, nelegāla interneta vai neatļautu TV kanālu pārraidīšanai, radot draudus sabiedrībai, kā arī ekonomiskos zaudējumus no nemaksātajiem nodokļiem.

Tādēļ Latvijas Informācijas un Komunikācijas tehnoloģijas asociācija (LIKTA) kopā ar tehnoloģiju uzņēmumu "Tet" organizē diskusiju, lai veicinātu iesaistīto pušu sarunu par to, kā risināt šo situāciju un nodrošināt drošāku vidi Rīgā.

Diskusijā "Vados sapinušies" piedalās Rīgas Domes Arhitektūras un pilsētvides dizaina pārvaldes vadītājs Valdis Dombrovskis un Ekonomikas ministrijas Valsts sekretāra vietniece būvniecības un mājokļu politikas jautājumos Ilze Beināre, Latvijas Būvuzņēmēju partnerības vadītājs Guntis Miķelsons un LIKTA prezidente Signe Bāliņa, savukārt uzņēmumus pārstāv "Tet" valdes priekšsēdētājs Uldis Tatarčuks un Baltcom pārstāve Tīna Lūse, lai izvērtētu Rīgas Domes piedāvāto plānu nelegālo gaisa vadu demontāžai. Savukārt par praktiskiem riskiem, ja nelegālo gaisa vadu novākšana tiek kavēta, diskusijai pievienosies arhitekts Visvaldis Sarma, kā arī LANĪDA pārstāve Līga Plaude.

Seko "Delfi" arī vai vai Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!