Šomēnes stājās spēkā jauna reģionālā sabiedriskā transporta biļešu un tarifu sistēma, kas faktiski nozīmē, ka par braucienu reģionālajā autobusā vai vilcienā ir jāmaksā vairāk. Par lielāku maksu pasažieri pretī sagaidītu uzlabotu pakalpojumu kvalitāti, tomēr vilcieni joprojām mēdz kavēt un pa sliedēm turpina pārvietoties daudzi muzeja eksponāta cienīgi vilcienu sastāvi. Vai un kā izdodas uzlabot vilcienu satiksmes precizitāti, kā tiek risinātas jauno elektrovilcienu tehniskās problēmas un vai vasarā reisu skaits kļūs lielāks un intervāli starp tiem mazāki, par to pirmdien, 29. aprīlī raidījumā "Spried ar Delfi" žurnālists Andris Auzāns izjautāja AS "Pasažieru vilciens", kas darbojas ar zīmolu "Vivi", valdes priekšsēdētāja pienākumu izpildītāju Raiti Nešporu. Raidījumā piedalījās arī "Delfi Bizness" redaktore Baiba Krastiņa.

Kā ziņots, AS "Pasažieru vilciens" (PV) šogad pirmajā ceturksnī pārvadājis kopumā 4,057 miljonus pasažieru, kas ir par 9,4% jeb 350 035 pasažieru vairāk nekā 2023.gada attiecīgajā periodā, informēja uzņēmumā.

Tostarp šogad martā PV pārvadāja 1,472 miljonus pasažieru, kas ir par 8,9% jeb 119 878 vairāk nekā 2023. gada martā.

Vilcienu precizitāte jeb rādītājs, kas apliecina, cik reisu ir izpildīti atbilstoši vilcienu kustības grafikam, 2024. gada martā pārsniedza 98,4%.

PV valdes priekšsēdētāja pienākumu izpildītājs Raitis Nešpors norāda, ka, pateicoties sadarbībai ar jauno elektrovilcienu ražotāju Čehijas uzņēmumu "Škoda Vagonka" un VAS "Latvijas dzelzceļš", PV ir izdevies atjaunot vilcienu kustības precizitāti līmenī, kāds tas ir bijis iepriekšējos gados.

Jau vēstīts, ka 2023. gada decembra vidū PV sāka pasažieru pārvadājumus ar jaunajiem "Škoda Vagonka" elektrovilcieniem. Pirms tam vilcieni tika ilgstoši testēti un izmēģināti “Latvijas dzelzceļa” infrastruktūrā. Neraugoties uz to, jaunos vilcienus pērn decembrī un šā gada janvārī regulāri piemeklēja dažādas ķibeles.

Raidījuma "Spried ar Delfi" jaunākās epizodes ir pieejamas Apple un Spotify podkāstos!

Seko "Delfi" arī vai vai Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!