Pagājušonedēļ Latvijas olimpiešu saimi pāršalca vairākas satraucošas ziņas vienlaikus - atsevišķi Latvijas Olimpiskās komitejas (LOK) biedri gribot priekšlaikus rīkot jaunas vēlēšanas, jo ir neapmierināti ar pašreizējo prezidentu Jāni Buku. Tikmēr pats Buks nāca klajā ar pārmetumiem par sportu atbildīgās izglītības un zinātnes ministres birojam - ministres padomnieks Raivis Bergs esot centies LOK šantažēt. Kam taisnība? Par to Uldis Strautmanis raidījumā "Aizmugure" runā ar LOK prezidentu Buku, LOK ģenerālsekretāru Kārli Lejnieku, izglītības un zinātnes ministres biroja vadītāju Kristiānu Strengu kā arī Izglītības un zinātnes ministrijas (IZM) Sporta departamenta direktora pienākumu izpildītāju Juri Zīvartu.

Jau vēstīts, ka nesen jaunos sarežģījumos iedzīvojās plāns apvienot LOK ar otru sporta nozares virsorganizāiju Latvijas Sporta federāciju padomi - LOK biedri nobalsoja pret apvienošanos. Nedaudz vēlāk izskanēja arī, ka vairākas sporta federācijas prasīs jaunas LOK prezidenta vēlēšanas pirms plānotā termiņa, vainojot Buku, ka viņš nepietiekami cīnījies par finansējumu sportam.

Buks tikmēr intervijā Latvijas Televīzijai nācis klajā ar skarbiem pārmetumiem ministres padomniekam Bergam - viņš esot gan centies piespiest, lai LOK slēdz sadarbības līgumu ar savu bijušo darbavietu, izdevniecību "Rīgas Viļņi", gan pieprasījis atlaist no amata vairākus LOK darbiniekus, tostarp LOK Juridiskā departamenta vadītāju Raiti Keseli. Bergs pārmetumus noliedz. Izglītības un zinātnes ministrija viņu dalībai raidījumā nedeleģēja.

"Aizmugure" ir "Delfi TV" raidījums, kura epizodes publicējam katru nedēļu ceturtdienās. Pēc pirmizrādes epizodes ieraksts pieejams raidījumu arhīvā. Raidījumā Uldis Strautmanis kopā ar sportistiem, žurnālistiem, sporta funkcionāriem un politiķiem paver aizkaru uz sporta sasniegumiem un aizkulisēm.

Raidījuma jaunākās epizodes ir pieejamas Apple un Spotify podkāstos!

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!