Jau sestdien, 8. jūnijā, Latvijas iedzīvotāji dosies balsot un lems, kuri politiķi pārstāvēs mūs Eiropas Parlamentā (EP) turpmākos piecus gadus. Noslēdzot raidījumu ciklu "Nākamais, lūdzu!" šonedēļ piedāvājam divas līderu debates - kā pirmie otrdien, 4. jūnijā, tajās piedalās piecu sarakstu līderi, lai tiešraidē diskutētu par idejām un jautājumiem, kas būs jālemj nākamajam EP sasaukumam.

"Nākamais, lūdzu!" raidījumos aicinātas piedalīties visi tie politiskie spēki, kuru reitings martā un aprīlī "Delfi" pasūtītajā SKDS aptaujā pārsniedz 2%. Tā kā šo slieksni sasnieguši desmit saraksti, diskusiju un debašu raidījumos tie sadalīti divās grupās atbilstoši Centrālajā vēlēšanu komisijā izlozētajiem kārtas numuriem. Otrdien, 4. jūnijā, debatēs piedalās piecu sarakstu līderi - Nils Ušakovs ("Saskaņa" sociāldemokrātiskā partija), Roberts Zīle (Nacionālā apvienība "Visu Latvijai!"-"Tēvzemei un Brīvībai/LNNK"), Vilis Krištopans (LATVIJA PIRMAJĀ VIETĀ), Ivars Ijabs ("Latvijas attīstībai") un Reinis Pozņaks ("APVIENOTAIS SARAKSTS - Latvijas Zaļā partija, Latvijas Reģionu Apvienība, Liepājas partija").

Līderu debates vada žurnālistes Alina Lastovska un Olga Dragiļeva, tajās politiķiem uzdodam arī dažādu nevalstisko organizāciju sagatavotus jautājumus. Tāpat katram kandidātam būs iespējams uzdot jautājumu kādam no studijā klātesošajiem konkurentiem.

Ceturtdien, 6. jūnijā, pulksten 12 līderu debates turpinās Elīna Pinto ("PROGRESĪVIE"), Jūlija Stepaņenko ("SUVERĒNĀ VARA"), Harijs Rokpelnis (Zaļo un Zemnieku savienība), Valdis Dombrovskis (Jaunā VIENOTĪBA) un Ņikita Piņins (politiskā partija "Stabilitātei!").

Viss "Delfi" saturs par EP vēlēšanām ērtā un pārskatāmā veidā pieejams šeit.

Šo satura ciklu "Nākamais, lūdzu!" līdzfinansē Eiropas Savienība, izmantojot Eiropas Parlamenta dotāciju programmu komunikācijas jomā. Eiropas Parlaments netika iesaistīts tā sagatavošanā, un jebkāda informācija vai viedokļi, kas pausti saistībā ar šo projektu, tam neuzliek nekādu atbildību vai saistības; par projektu ir atbildīgi tikai programmas autori, intervējamās personas, redaktori vai izplatītāji saskaņā ar piemērojamiem tiesību aktiem. Eiropas Parlaments arī neuzņemas atbildību par tiešu vai netiešu kaitējumu, kas var rasties, īstenojot šo projektu.

Seko "Delfi" arī vai vai Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!