Foto: Publicitātes foto

26. martā norisinājās oficiālas atklāšanas pasākums Transporta un sakaru institūta (TSI) aditīvās ražošanas tehnoloģijas laboratorijai "AdditiveLab", kuras laikā uzņēmējiem, zinātniekiem, studentiem un pētniekiem bija iespēja tīklot, pārrunāt inovatīvu produktu vai risinājumu attīstības iespējas, izmantojot jauno aprīkojumu, kas ir unikāls un pašlaik vienīgais Baltijas reģionā.

TSI "AdditiveLab" ir vienīgā laboratorija Latvijā, kas koncentrējas uz 3D metāla drukas tehnoloģiju izpēti un attīstību, nodrošinot jomai izcilo inovāciju, zināšanu paplašināšanu un veidojot atbalsta vidi, kas ietver gan produktu izstrādi, gan dažādus nacionāla un starptautiska mēroga risinājumus, no agrīnas ideju stadijas attīstības līdz globālai tirgus iekarošanai. Laboratorija piedāvā sadarbības iespējas dažādās rūpniecības nozarēs, tostarp transportā, aviācijā un vispārējā rūpniecībā.

Pasākumu atklāja TSI prorektors akadēmiskajā un zinātniskajā darbā, profesors, Dr. sc. ing. Mihails Savrasovs, un apmeklētājus ar laboratorijas darbību un aprīkojumu iepazīstināja Inženierzinātņu fakultātes dekāns, profesors, Ph. D.,  Emmanuel Merchan. "AdditiveLab" vadītājs Mg.sc.ing. Arsēnijs Kisarevs komentē: "Laboratorijas aprīkojums var darboties ar dažādiem materiāliem, piemēram, alumīnija sakausējumiem, niķeļa sakausējumiem, celtniecības tēraudiem un nerūsējošo tēraudu. Mēs strādājam arī pie programmatūras izstrādes, lai kontrolētu robotus un procesus, kā arī prognozētu un uzturētu tehnoloģiskos parametrus un funkcijas. Un tas ir tikai sākums, tāpēc sekojiet līdzi!"

Pasākuma laikā tika demonstrēts Aditīvo ražošanas tehnoloģiju laboratorijas aprīkojums, kurā pieejamas "Yaskawa" augstas precizitātes industriālie roboti un divas asu stacijas, "Fronius" elektriskā loka barošanas avots, "Meltio" lāzera barošanas avots, "Wenglor" lāzera ģeometrijas sensori u.c., kas ir vitāli nepieciešams mūsdienu ražošanas vai produktu izstrādes procesos un ļaus realizēt dažāda mēroga projektus. Tāpat laboratorijas ietvaros būs plašs atbalsts no vadošajiem speciālistiem – augsta līmeņa inženieriem un zinātnes jomas ekspertiem, kas palīdzēs studentiem, pētniekiem un uzņēmumiem attīstīt inovatīvus augstas pievienotās vērtības produktus.

Tīklošanas galvenie temati bija "AdditiveLab" iespējas, tājā skaitā, "print-on-demand" 3D metāla drukas tehnoloģijas, programmatūras izstrāde un risinājumi, pētniecisko projektu īstenošana ar unikālu rūpniecisko robotu aprīkojumu utt. Pasākuma ietvaros apmeklētājiem bija arī iespēja gūt ieskatu uz jauno robotikas un aditīvo tehnoloģiju inovācijas pētniecības klastera darbību

Joerg Lewizky, "Yaskawa Nordic AB" filiāles Latvijā direktors, runājot par jau izstrādātiem risinājumiem laboratorijas ietvaros, norāda: ""Yaskawa" ir viens no lielākajiem robotu ražotājiem pasaulē,un šajā ziņā jebkura sadarbība ar uzņēmumiem, kas darbojas un izglīto augsto tehnoloģiju jomā, arī mums ir virzība uz priekšu. Saņemot no Jums atsauksmes un atgriezenisko saiti, par jau laboratorijā izstrādāto aplikāciju, varam domāt, ko uzlabot savā aprīkojumā - un tie nav tikai paši roboti, bet arī dziļāki ražošanas procesu automatizācijas rīki. Tāpēc sadarbībā ar jums un jūsu “know-how” atspoguļojas arī mūsu darbībā. "AdditiveLab" aprīkojumā ir divi augsto tehnoloģiju roboti lāzera un plazmas lietojumiem – Baltijas reģionā šāda veida robotu vairs nav. TSI šajā ziņā ir līderis – aprīkojuma pieejamības, metināšanas lietojumos, lāzera avota un ātrgaitas un precizitātes robotu ziņā – "AdditiveLab" laboratorija ir unikāla, to varu pavisam noteikti apstiprināt."

Atklāšanas pasākums norisinājās Metālapstrādes rūpniecības asociācijas (MASOC) biedru konferences ietvaros un tika pozitīvi vērtēts starp vadošo uzņēmumu pārstāvjiem, kas apliecina būtisku sadarbību zinātnē, rūpniecībā un uzņēmējdarbībā.

www.tsi.lv

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!