Foto: Publicitātes foto

Sveicināti!

Mani sauc Jānis Krīvēns. Esmu zināms kā grupas "Singapūras satīns" dalībnieks, šova "Pāļa bazars" vadītājs, mana ikdiena ir saistīta arī ar citām izklaides jomām.

Dzīve pirms operācijas

Savu redzi es raksturotu kā briesmīgu. Cilvēki man pārmet, kādēļ uz ielas nesveicinos ar viņiem. Iemesls – neredzu viņus. Ar brillēm sadzīvoju jau kopš septītās klases. Pirms operācijas man abām acīm ir –3 dioptrijas. Nezinu, kā tas ir, – no rītiem atvērt acis un vienkārši skaidri redzēt.

Pēdējos septiņus gadus lietoju kontaktlēcas. Tās mēdzu izmantot, dodoties ikdienas gaitās, tomēr, kad atnāku mājās, izvēlos nēsāt brilles.

Pēc dabas esmu ļoti aktīvs un kustīgs cilvēks. Tāpat man ļoti patīk nodarboties ar sportu. Tomēr brilles bieži vien traucē pilnībā izbaudīt ikdienas steidzīgo ritmu. Bez brillēm arī jūtos daudz pārliecinātāks par sevi.

Pieņemt lēmumu palīdzēja līdzcilvēku pieredze

Par redzes lāzerkorekciju biju domājis jau ilgāku laiku. Lāzeroperācijas popularitātes pieaugums pēdējā laikā nenoliedzami ir bijis ļoti liels. Līdz ar to arī manā paziņu lokā radās arvien vairāk cilvēku, kuriem ir veikta šī operācija. Tas mani iedrošināja.

Pirms konsultācijas biju pārliecināts, ka lāzeroperācija ir ļoti ilgs process un aizņems ļoti daudz mana brīvā laika. Man bija radies maldīgs priekšstats, ka tā ir skalpeļveidīga, mikroķirurģiska iejaukšanās un atlabšanas process ir līdzīgs, kā pēc plastiskās ķirurģijas – aptuveni nedēļa. Tomēr pēc konsultācijas ar ārstu Solomatinu sapratu, ka operācija ilgst aptuveni pusstundu un uzreiz pēc operācijas varu uzlikt savas saulesbrilles un mierīgi doties mājās. Tā kā saulesbrilles ir viens no maniem iecienītākajiem piederumiem, no operācijas ļoti sagaidu 4K redzi. Tas ļaus nemeklēt saulesbrilles ar atbilstošām dioptrijām vai neizmantot tās "pa virsu" brillēm. Tāpat nevaru sagaidīt, kad, dodoties tālākos braucienos, man nebūs jāiegādājas rezerves kontaktlēcas vai jāsatraucas, ka kāds nejauši uzsēdīsies uz manas somas un saspiedīs manas brilles.

Saglabāt mieru ļauj saziņa

Nenoliedzami operācijas laikā jutos nedaudz uztraucies. Tomēr Dr. Andrejs Solomatins mani ļoti, ļoti ātri nomierināja, jo notika pastāvīga saziņa: viņš man stāstīja, kas notiek, kādas sajūtas mani sagaida nākamajā mirklī. Pats process bija ļoti ātrs. Operāciju zālē atrados aptuveni 20 minūtes, bet, kā stāstīja ārsts, reālais laiks, kad lāzers iedarbojas uz manu redzi, ir vien dažas sekundes.

Tagad, kad man ir veikta operācija, es noteikti ar mierīgu sirdi un bez uztraukuma to darītu vēlreiz. Bailes vienmēr slēpjas nezināmajā, tomēr šajā gadījumā tām nebija pamata.

Pēcoperācijas periods ir ļoti individuāls un atkarīgs no katra cilvēka acu jutīguma līmeņa. Manas acis visu dzīvi ir bijušas ļoti jutīgas. Tādēļ neliegšos, ka, atgriežoties mājās no veiktās lāzeroperācijas, mani pārņēma interesantas sajūtas. Pirmajā mirklī izjutu dedzinošu sajūtu un šķita, ka acs virzās katra uz "savu pusi". Tomēr šis diskomforts ilga ļoti īsu mirkli. Mana operācija beidzās aptuveni 15.00. Diskomfortu jutu līdz 19.00, bet jau ap 20.00 es varēju darīt ikdienas darbus – vest ārā suni, mazgāt veļu un veikt citus mājas uzdevumus.

Nākamajā rītā pēc operācijas ar vienu aci redzēju ļoti skaidri, savukārt otrā šķita nedaudz miglaina. Klīnikā māsiņa man izņēma pēc operācijas ieliktās lēcas, un pēkšņi arī ar otro acī redzēju pavisam skaidri. Pēcāk man uztaisīja redzes pārbaudi, un redzu labāk nekā ar lēcām. Man ir 120% redze. Būtībā esmu supervaronis.

Cilvēkiem, kuri ir ieinteresēti redzes lāzerkorekcijā, es ieteiktu nebaidīties un saņemties atnākt uz konsultāciju. Tas ir ieguldījums nākotnē. Tā ir investīcija tavā veselībā.

A person looking through a microscope Description automatically generated with medium confidence

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!