Foto: LETA
Lai saņemtu veselības aprūpes pakalpojumus, Valkas novada iedzīvotāji lielākoties ir spiesti doties uz aptuveni 50 kilometru attālo Valmieru uz Vidzemes slimnīcu. Lai gan arī Valkā ir poliklīnika, kur arī pieņem ģimenes ārsti un citi speciālisti, iespējas tomēr ir ierobežotas, jo ir gan speciālistu trūkums, gan arī pie tiem, kas ir, jāgaida rindā. Lai arī būtu iespēja doties uz tuvējo Valgas slimnīcu, arī te tomēr ir savi šķēršļi, tāpēc pašvaldība sākusi īstenot projektu par pārrobežu pakalpojumu pieejamību Valgas slimnīcā.

Lai arī Valka un Valga ir viena pilsēta, ko šķir vien Latvijas un Igaunijas robeža, saņemt veselības aprūpes pakalpojumus tuvākajā slimnīcā Valgā izvēlas vien daļa. Valkā satiktie iedzīvotāji atzīst, ka kaimiņpilsētā pakalpojumus var saņemt ātrāk, tomēr kā vienu šķēršliem min valodas barjeru.  "Tepat Valkā, ja kaut ko vajag. Ja kaut kādas medicīniskās izziņas komisijas, tad uz Rīgu," saka Valkas iedzīvotājs Silvestrs.

Valkas iedzīvotāja Eļena: "Agrāk mums bija normāla slimnīca ar dzemdību nodaļu, bērnu nodaļu, terapiju, ķirurģija, gerontoloģija, bet tūlīt nav nekā.  Paldies Dievam, ir Igaunija, tur bez rindas var dabūt rentgenu, vēl kaut kādus izmeklējumus, bet Valkā nav."

Valkas iedzīvotāja Ieva: "Smagi ir, jo slimnīcas mums te nav, nekā nav, jābrauc uz Valmieru vai uz Igauniju, citas izejas nav. Un tas nozīmē papildus izdevumus, papildus viss. Nav patīkami, grūti ir mums šeit."

Valkas iedzīvotāja Ludmila: "Tur, Igaunijā, kad tu aizej, ir ļoti ātri. Otrajā dienā, ja rentgenu izej, jau otrajā dienā viss kārtībā, nav tā, kā ir šeit, –jāgaida mēnešiem."

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!