Gads finanšu pasaulē iesācies labi. Amerikāņu tehnoloģiju uzņēmumi vērtībā aug griezdamies, un arī citos tirgos vērojamas pozitīvas tendences, neskatoties uz to, ka monetāro uzraugu noteiktās procentu likmes ir gana augtas. Par to, vai pozitīvais noskaņojums saglabāsies, raidījumā "Nākotnes kapitāls" stāstīja "SEB bankas" Finanšu tirgus pārvaldes vadītājs Andris Lāriņš.

Pagājušā gada izskaņā akciju tirgi, paredzot inflācijas sarukumu, sāka izaugsmi, gan ASV, gan Eiropā uzņēmumu akciju cenas kāpa. Japāna, kuru inflācija nebija skārusi tik ļoti kā pārējo pasauli, arī pieredzēja desmitgadēm nebijušu akciju vērtības kāpumu.

"S&P 500" apsteidza vēsturi

Lāriņš, atskatoties uz šī gada sākumu, norāda, ka ASV akciju indeksam "S&P 500", ko bieži vien uzskata par vērtspapīru pasaules barometru, februāris bija netipiski labs mēnesis. "Februāris vidēji bijis nīkulīgs," saka "SEB bankas" eksperts, norādot, ka šogad indekss pieaudzis par 5% un arī līdz 20. martam gājis labi.

"Viss turpinās," bankas pārstāvis saka, tomēr piebilst, ka arī globāli ir sektori, kuriem neklājas tik labi, piemēram, celtniecība un attiecīgi arī hipotēku izsniegšana. Vienlaikus, sevišķi ASV, ekonomika virzās uz priekšu, nav lielu bezdarba uzliesmojumu, un tāpēc nav paredzams, ka šobrīd tirgos varētu gaidīt būtiskas lejupslīdes, pie nosacījuma, ka nenotiek kas neparedzēts.

Vairāk par to, ko tirgi sola investoriem un kāpēc lieliskais septīnieks pārvēršas par fantastisko četrinieku, klausies raidījumā!

Jaunajā sezona investori turpinās izpētīt ieguldījumu iespējas, tiksies ekpertiem un amatieriem, ru-nās ar biržā strādājošo uzņēmumu un investīciju platformu pārstāvjiem un turpinās stāstīt par to, cik viegli vai grūti ir rūpēties par savu "Nākotnes kapitālu".

Raidījums tapis sadarbībā ar "SEB Roboinvestoru"!

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!