Mēs darām tā
Domāt un dzīvot zaļi: aizraujošas pieredzes jaunā raidījumā "Mēs darām tā"
Kā dzīvot zaļāk? Uz šo jautājumu kopā ar dažādām personībām atbildi meklēs jaunais VFS FILMS raidījumu cikls "Mēs darām tā", kas no aprīļa būs skatāms gan "ReTV" ēterā, gan "Delfi" sadaļā "Mēs darām tā". Raidījumus vadīs aktrise un kostīmu māksliniece Madara Botmane, iepazīstinot ar planētai draudzīga dzīvesstila ikdienas paradumiem Latvijas kopienās, komūnās, kolektīvos, apkaimēs un vairāku paaudžu ģimeņu mājvietās.
Kopienas, kas apvieno kaimiņus, ģimenes, dažādu paaudžu cilvēkus un radniecīgu interešu entuziastus, iedvesmo ar saviem piemēriem, kā "domāt un dzīvot zaļi". Mēs vēlamies parādīt, ka rūpēties par mūsu planētu nav apgrūtinoši un ka katrs var atrast sev piemērotāko un ērtāko veidu, kā dzīvot veselīgāk un videi draudzīgāk, tam piešķirot vēl lielāku jaudu, to darot kopā ar saviem līdzcilvēkiem, komūnu vai kolektīvu.
Uldis Cekulis, VFS FILMS vadītājs un producents

Katrs no videostāstiem sekos līdzi galveno varoņu dienas gaitām, īpašu vērību pievēršot viņu iestrādātajai zaļā dzīvesstila rutīnai, kas saistīta gan ar saimniekošanu mājās, darbā un dārzā, gan atkritumu šķirošanu, enerģijas avotu un transporta izvēli, ēšanas paradumiem, darba pienākumu organizēšanu un atpūtu. Tie ļaus ielūkoties, piemēram, šobrīd Rīgā lielākās apkaimes biedrības pārstāvju ikdienā, kuri Grīziņkalnā rūpējas par zaļas un labiekārtotas ārtelpas izveidi, kā arī Pierīgas novadu mājsaimniecībās, vērtējot dažādu apkures veidu efektivitāti un draudzīgumu videi, dažādu mākslinieku saimniekošanas paradumos u.c. "Mēs darām tā" iepazīstinās arī ar kādu komūnu, kas dzīvo galvaspilsētas centrā, un kur cieņā ir gan patika muzicēt un rīkot galda spēļu vakarus, gan rūpēties par mūsu planētu.
Manuprāt, zaļa dzīvošana nozīmē, ka es domāju un rūpējos par to, lai neatstātu cilvēcei izdedzinātu un pārtērētu pasauli. Pērku vietējo pārtiku, tādējādi samazinot transporta piesārņojumu. Nepērku lietas, kuras saplīst pēc pāris reižu lietošanas, rūpējos par energoefektīviem risinājumiem un dodu lietām otru dzīvi, cenšoties izmantot to, kas pieejams.
—Kristaps Krolls, komūnas “Buratino teātris” galvenais saimnieks, perkusionists un Kaņepes Kultūras centra saimnieciskās daļas vadītājs
Kopumā jaunais raidījumu cikls "Mēs darām tā" aicinās sabiedrību mainīt savus ikdienas paradumus par labu videi draudzīgam dzīvesveidam, lai arvien vairāk iedzīvotāju to neuztvertu kā pienākumu, bet iedvesmotos no laikabiedru dzīvesstila piemēra. Tas arī atraktīvā veidā veicinās izpratni par videi draudzīgu rīcību un prasmēm to pielietot ikdienā, rosinot nepieciešamo sabiedrības sociālo normu maiņu ilgtspējīga dzīvesveida īstenošanā.
Skaties!
Kampaņu "Mēs darām tā" īsteno VFS Films studija ar Latvijas vides aizsardzības fonda finansiālo atbalstu.
Projekts sadarbībā ar:
VFS Films KOMANDA:
SCENĀRIJU AUTORI
Kristīne Pleša, Madara Botmane
REŽISORS
Dainis Kļava
Mākslinieks
Kristaps Epners
ANIMĀCIJAS
PRODUCENTI
Uldis Cekulis, Kristīne Pleša
VIDES EKSPERTE
Elīna Kolāte
Kristaps Neimanis, Mārtiņš Kontants
SABIEDRISKĀS ATTIECĪBAS UN KOMUNIKĀCIJA
Baltic Communication Partners
Delfi brand studio KOMANDA:
SATURS
Ketija Nuķe-Osīte, Līga Švāne
REDAKTORS
Kristīne Melne
DIZAINS
Ralfs Eglītis
IZSTRĀDE
PROJEKTU VADĪBA
Ēriks Radželis
MEDIJU KOMUNIKĀCIJAS EKSPERTS
Aija Daukste
Krišjānis Bušs