2023. gada pasaules hokeja čempionāta pirmajā spēlē "Arēnā Rīga" Čehijas izlase ar rezultātu 3:2 (3:2, 0:0, 0:0) B grupā pārspēja Slovākijas valstsvienību.

Mača piektajā minūtē Slovākijas izlasi vairākumā izvirzīja Martins Hromjaks, kurš, neapturot ripu, uzreiz pēc piespēles izdaŗija metienu virs pretinieku vārtsargs Simona Hrubeca kājsarga. Nepilnas
divas minūtes vēlāk čehi panāca izlīdzinājumu, realizējot pretuzbrukumu, kurā teicamu izspēli ar Dominiku Kubalīku noslēdza Romāns Červenka.

Pirmās desmit minūtes tika aizvadītas dinamiskā hokejā, un abas komandas izveidoja vārtu gūšanas iespējas. Slovāki vēlreiz spēja pārņemt vadību, kad aktīvi nospēlēja presingā un atņēma čehiem ripu. Mislavs Rosandičs izdarīja metienu no distances, bet Simons Hrubecs kaut kā neveikli ievirzīja ripu sev starp kājsargiem un savos vārtos.

14. minūtē Čehijas izlase mazākumā guva vārtus. Lukašs Sedlāks aiz vārtiem saņēma ripu no Jakuba Fleka un izslidoja vārtu priekšā, kur raidīja ripu tukšā vārtu apakšējā stūrī. Bet tad Rosandičs par spēka paņēmienu "ceļgals ceļgalā" tika noraidīts līdz spēles beigām. Čehi 11 sekunžu laikā guva vārtus vairākumā, kad izveidoja teicamu izspēli uz Lukašu Sedlāku, kurš no vārtu priekšas ievirzīja ripu pretinieku vārtos.

Otrajā trešdaļā spēles gaita norimās, un abas komandas spēlēja piesardzīgāk, taču netrūka arī vārtu gūšanas momentu. Trešajā trešdaļā arī rezultāts nemainījās. Slovākijas izlase pamatlaika pēdējās sekundēs bija tuvu rezultāta izlīdzināšanai, bet ripa lidoja garām tālajam vārtu stabam.

Slovākija - Čehija 2:3 (2:3, 0:0, 0:0)
Vārtu guvēji: Martins Hromjaks (4:52 min., 1:0, vair.), Mislavs Rosandičs (10:57 min., 2:1) - Romāns Červenka (6:38 min., 1:1), Lukašs Sedlāks (13:48 min., 2:2, maz.), Lukašs Sedlāks (18:48 min., 2:3, vair.)
Soda minūtes: 27 - 6
Metieni pa vārtiem: 26 (14+6+6) - 22 (10+5+7)