Ungārijas hokeja izlase otrdien pasaules čempionāta spēlē Tamperē ar rezultātu 3:2 (1:1, 1:1, 0:0, 1:0) pagarinājumā pārspēja Francijas izlasi, parūpējoties par nelielu pārsteigumu. Ungāriem šī uzvara turnīra turpinājumā varētu būt svarīga vietas saglabāšanai elites divīzijā.

Spēles pirmie vārti tika gūti 17. minūtē, kad Francijas izlase realizēja skaitlisko vairākumu 50 sekunžu laikā. Tā izspēlēja ātru kombināciju, kuras noslēgumā Igo Galē izdarīja piespēli Šarlam Bertrānam, kurš uzreiz izdarīja metienu pa vārtiem. Ripa trāpīja pa vārtsarga ķiveri un ielidoja vārtos. Tomēr ungāri 21 sekundi pirms trešdaļas beigām rezultātu izlīdzināja, kad ar tālu metienu cauri spēlētāju burzmai Bence Štipšics pārspēja Francijas izlases vārtsargu.

Mača 30. minūtē Francijas hokejisti ātri iegāja ungāru zonā un izspēlēja uzbrukumu trīs pret diviem. Vārtsargs atvairīja metienu pēc labas kombinācijas, bet ripa nonāca pie Luī Budona, kurš no kreisās malas meta tuvējā augšējā stūrī. Tomēr atkal Ungārija spēja atspēlēties, un Vilmošs Gallo 34. minūtē apsteidza divus aizsargus un izcēlās ar vārtu guvumu.

Pamatlaikā uzvarētājus noskaidrot tā arī neizdevās, tāpēc cīņa turpinājās. Pagarinājums ilga minūti un 22 sekundes, un Istvans Bartalis pēc komandas biedra metiena ieguva vārtsarga atvairīto ripu un izrāva uzvaru Ungārijas izlasei.

Ungārijas hokejisti pasaules čempionāta elites divīzijā iepriekš bija uzvarējuši 2016. gadā, kad pieveica Baltkrieviju.

Francija – Ungārija 2:3 (1:1, 1:1, 0:0, 0:1)
Vārtu guvēji
Šarls Bertrāns (16:28 min., 1:0), Luī Budons (29:31 min., 2:1)– Bence Štipšics (19:39 min., 1:1), Vilmošs Gallo (33:03 min., 2:2), Istvans Bartalis (61:22 min., 2:3)
Soda minūtes: 10 – 8
Metieni pa vārtiem: 28 (9+13+5+1) – 21 (6+6+6+3)