Vācieši un lietuvieši Daugavpilī uzņem filmu par karu
Foto: DELFI Aculiecinieks

Šonedēļ uz dažām dienām Daugavpils cietoksnis ir pārvērties par filmēšanas laukumu. Precīzāk, cietokšņa teritorijā tika uzstādīti četri laukumi, kuros filmēja filmu ar darba nosaukumu "Paaudze".

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Filmas sižets norit Otrā pasaules kara laikā un aptver vairākus gadus. Tā lūk, viena no pirmajām epizodēm – partizānu pakāršana – notiek 1939.gadā, Polijā. Šī butaforiskā vācu zaldātu zābaku klaudzēšana, apšaudes, drāmas un traģēdijas notiek siltos maija saulītes staros, pavadīta ar putnu čivināšanu.

Daugavpils cietoksnis tika izvēlēts pēc principa – cena un kvalitāte. 19.gadsimta objekta stāvoklis atbilst standartam – "kā pēc uzlidojuma". Tāpēc dekoratoriem īpaši piepūlēties nevajadzēja.

Interesanti, ka līdz šim Daugavpils teritorijā ir filmētas vairāk kā divdesmit gan mākslas, gan dokumentālās filmas.


Šo reportāžu ir iesūtījis reģistrēts 'DELFI Aculiecinieka' autors, kurš par katru publikāciju saņem noteiktu skaitu DELFI dālderus.  Sūtiet foto, video reportāžas 'DELFI Aculieciniekam' - aculiecinieks@delfi.lv vai reģistrējieties, pelniet DELFI dālderus un tieciet pie vērtīgām balvām

DELFI Aculiecinieks
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form