Aerofoto: Mežaparka jaunā estrāde iegūst aprises
Foto: DELFI Aculiecinieks

Aerofotogrāfs Mihails Ignats kopā ar lidaparāta pilotu Andreju Asaru 14. februārī devās lidojumā virs topošās Mežaparka estrādes un iemūžināja, kā tā pamazām iegūst aprises.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Sazinoties ar Rīgas domi, portāls "Delfi" uzzināja, ka jaunās Mežaparka estrādes būvniecība norit pēc plāna, patlaban sākti betonēšanas darbi. Tuvāko nedēļu laikā tie kļūs intensīvāki, un strādnieki objektā strādās pat trīs maiņās.

"Darbs kļūs intensīvāks, lai varētu uzsākt jau nākamo būvniecības posmu - konstrukciju montāžu. Šobrīd būveksperti šo processu pārrunā ar Ungārijas kompānijas ekspertiem, kas šīs konstrukcijas ražo Kečkemētas pilsētā," portālam "Delfi" pastāstīja Rīgas domes Pilsētas īpašumu komitejas vadītājs Oļegs Burovs.

Iecerēts, ka konstrukcijas piegādās tuvāko nedēļu laikā, kad arī uzsāks montāžas darbus objektā. Līdz tam betonēšanas darbiem jābūt pabeigtiem, sacīja Burovs.

"Projektā iesaistītās puses tiekas ik nedēļu, kopīgi pārrunā paredzētos darbus. Vasarā turpināsies kā estrādes būvniecība, tā arī "Prāta vētras" un Dziesmu svētku rīkotāju ieteiktie labiekārtošanas darbi estrādes teritorijā," būvniecības procesu raksturo Burovs.

Vēstīts, ka Mežaparka Lielās estrādes rekonstrukcijas otrās kārtas pirmā posma realizācijas izmaksas ir 40 925 710 eiro, ieskaitot pievienotās vērtības nodokli (PVN). Tostarp 401 232 eiro atvēlēti autoruzraudzībai, bet vēl tik pat liela summa – būvuzraudzībai.

Būvdarbus līdz 2020. gada vasarai veiks pilnsabiedrība "LNK, RERE", kas piedāvāja rekonstrukciju īstenot par gandrīz miljonu eiro lētāk, nekā otra pretendente SIA "Arčers".

Otrās kārtas pirmais posms paredz nojaukt un uzcelt jaunu estrādes ēku. Pēc pirmā posma beigām paredzēts uzsākt otro posmu, kad par vēl aptuveni 22 miljoniem eiro, ieskaitot PVN, taps saimnieciskās un biroja ēkas, kā arī labiekārtos teritoriju. Šim projektam aizņēmums vēl nav ņemts.

Rekonstrukcija ir sadalīta divos posmos, lai pēc diviem gadiem vasarā estrādē varētu organizēt Skolēnu dziesmu un deju svētkus.

DELFI Aculiecinieks

Tags

Aculiecinieka ziņas Mežaparks Rīgas dome
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form

Luminor biznesam