Bauskā uzstādīts jauns pasaules rekords šķēpmešanā
Foto: Zigismunds Zālmanis (NIKON)

2011.gada 22.jūnijā, Bauskā Jāņa Lūša kausa izcīņā šķēpmešanā Sigismunds Sirmais jau ar pirmo piegājienu uzstādījis jaunu pasaules junioru rekordu.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Šogad mūsu leģendārā olimpiskā čempiona šķēpmešanā Jāņa Lūša kausa izcīņa notika jau 17.reizi, bet pirmo reizi Bauskā. Un uzreiz tāds turnīrs! Skatītāju, protams, būtu gribējies vairāk, bet laikam jau nostrādāja "lauku specifika". Pirmssvētku dienā visi, acīmredzot, steidza sakārtot māju apkārtni un dārzus un veica pēdējos sagatavošanās darbus rītdienas svinēšanai. Bet daļa vietējo sporta līdzjutēju, iespējams, vēroja valsts izlases basketbolistu spēli Eiropas čempionātā. Un tomēr.

Redzēt darbībā tuvplānā un pilnīgi par brīvu pasaules līmeņa sportistus, olimpisko medaļu ieguvējus tas gan nav ikdienišķs notikums. Bauskas stadionā sacensības notika jau no 11-tiem dienā. Dienas pirmajā pusē notika junioru sacensības. Pieaugušo sacensības sākās vakarpusē. Pirms galvenajām sacensībām publiku izklaidēja vietējie deju kolektīvi. Deju kopa "Lēra" Kitija Vīgupas vadībā ar saviem priekšnesumiem lieliski kuplina jebkuru pasākumu. Šoreiz kolektīva priekšnesums bija īpaši piemērots. Ar saviem sportiski akrobātiskajiem numuriem "Lēra",bez šaubām, pārspēja jebkuras iespējamās karsējmeitenes. Jāņu noskaņu ievadīja Bauskas bērnu un jauniešu centra tautas deju kopa "Mēmelīte". Un tad jau sākās pats galvenais. Pasākuma vadītājs Raimonds Bergmanis, kurš pasākuma vadītāja lomā Bauskā nav pirmo reizi, aicināja pie mikrofona Vieglatlētikas federācijas amatpersonas. Tika nolasīts Izglītības un zinātnes ministra apsveikums, apsveikuma vārdus teica Bauska Novada Domes priekšsēdētājs Valdis Veips. Un visbeidzot pasākuma vaininieks leģendārais Jānis Lūsis novēlēja veiksmi sportistiem. Sieviešu turnīrs izvērtās visai saspringts un aizraujošs.

Galvenā intriga bija tajā, vai kādai no sportistēm izdosies pārsniegt 60 metru atzīmi. Šīs sezonas Latvijas labākajai šķēpmetējai Madarai Palameikai labākie rezultāti nāca pakāpeniski. Pirmajā metienā sasniegusi 56 metrus 28centimetrus, otrajā metienā nedaudz atkāpās , aizmetot nedaudz pāri 55metriem. Madaru apsteidza Sinta Ozoliņa-Kovale. Taču turpmāk Madara tikai palielināja savu rezultātu un pēdējā metienā, sasniedzot 61 metru 72 centimetrus, kļuva par turnīra uzvarētāju. Aiz viņas palika Sinta Ozoliņa-Kovala ar rezultātu 57,17 un Līna Mūze ar rezultātu 55,33. Viņa vienā no metieniem piedzīvoja kritienu, lūdza medicīnisko palīdzību, bet turnīru tomēr pabeidza un izcīnīja 3.vietu.

Beidzoties vakara turnīra pirmajai daļai, Jānis Lūsis izteica pateicības un pasniedza dāvanas turnīra atbalstītājiem. Visvairāk žēl bija vietējo kolektīvu vadītāju, kuras nebija sagaidījušas pateicības rokasspiedienu no paša Jāņa Lūša. Pieņemu, ka viņām nebija ne jausmas, ka tāda procedūra ir paredzēta, jo neticu, ka kāds labprātīgi būtu atteicies no šāda goda. Žēl, ka neviens viņas nepabrīdināja, jo tas bija ne tikai zaudējums viņām pašām, bet arī ne visai pieklājīgi izskatījās.
Taču vīru turnīrs izrādījās vēl aizraujošāks. Ne velti. Turnīrs ar tik augstas klases pārstāvniecību( divi olimpiskie vicečempioni un pasaules junioru rekordists) negadās bieži. Atšķirībā no sieviešu turnīra, vīru turnīra viens no līderiem Zigismunds Sirmais turnīra labāko rezultātu sasniedza jau pirmajā piegājienā. 84 metri 69 centimetri! Un pasaules rekords junioru konkurencē un sacensību līdera gods. Pēc šī metiena konkurenti ilgi nevarēja pārspēt šo rezultātu. Un tikai priekšpēdējā mēģinājumā Vadimam Vasiļevskim izdevās izvirzīties vadībā-87,11. Tas arī kļuva par šīs dienas labāko rezultātu.

Tā patiesi bija lieliska pirmssvētku dāvana baušķeniekiem, žēl tikai, ka tik maz bija saņēmēju. Cerēsim, ka šis turnīrs Bauskā vēl atgriezīsies.

Lai ierobežotu dezinformācijas kampaņu izplatību, portāls "Delfi" apturējis iespēju komentēt rakstus
DELFI Aculiecinieks
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form