Kā Vecrīgā atbrīvojās no visa sliktā un kaitīgā (video)
Foto: DELFI Aculiecinieks

Nakts no 21. uz 22. decembri ir pati garākā gadā. Ierasts, ka šajā vakarā tiek svinēti tradicionālie latviešu Ziemassvētki. Tā tas notika arī šogad.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

21.decembrī, 18.00, Rīgas Rātslaukumā pulcējās vairāki desmiti pilsētnieku. Viņi dziedāja, dejoja, aktivitātēs iesaistīja citus klātesošos. Pēc tam notika galvenais vakara pasākums – bluķa vilkšana.

Pēc pagānu tradīcijām bluķis simbolizē visus gada laikā sakrātos sliktos darbus, vārdus un domas. Acīmredzot šogad tādu bija sakrājušies vesela kaudze, jo bluķis bija nevis viens, bet vairāki. Pasākuma dalībnieki izvilka bluķi cauri visai Vecrīgai un beigu beigās sadedzināja Rātslaukumā, tādā veidā atbrīvojoties no visa sliktā un kaitīgā, kas sakrājies gada laikā.


Šo reportāžu ir iesūtījis reģistrēts 'DELFI Aculiecinieka' autors, kurš par katru publikāciju saņem noteiktu skaitu DELFI dālderus.  Sūtiet foto, video reportāžas 'DELFI Aculieciniekam' - aculiecinieks@delfi.lv vai reģistrējieties un kļūstiet par DELFI Aculiecinieka autoru.

DELFI Aculiecinieks

Tags

Ziemassvētki
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form