Ansamblis "Jūti
Foto: Ansamblis "Jūti

"Tuvojoties Latvijas simtgadei, Ķekavas sieviešu vokālais ansamblis "Jūti" izveidojis emocināli piesātinātu 20 minūšu garu muzikālo īsfilmu, kuras pamatā ir vokāli instrumentāls skaņdarbs "Putnu bari", kuru īpaši ansamblim sarakstījusi jaunā un talantīgā liepājniece Laura Gustovska," portālu "Delfi" informē ansambļa pārstāvis Elvijs Ērglis.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Kā klāsta Ērglis, tad video vizuālajam noformējumam par pamatu izmantotas Ķekavas novada ainavas un dabas bagātības, tādējādi akcentējot ievērojamākos apskates objektus.

Muzikālais jaundarbs "Putnu bari" veidots no piecām daļām - "Zemes mīlestība", "Ikdienas spārni", "Lakstīgala", "Mans rīta putns un Debess mīlestība". Darbs balstīts uz Aspazijas dzeju, kas izvēlēta apzināti, godinot dzejnieci 150 gadu jubilejā. Skaņdarbu bagātina flauta, akordeons un arfa, piešķirot tam īpašu un noskaņām bagātu skanējumu. Video tapis ar Ķekavas novada un Ķekavas kultūras nama atbalstu.

Ansambļa pirmsākumi meklējami 1980. gadā, izveidojoties bērnu vokālajam ansamblim "Cīrulītis". Tā dalībnieces no dažādām vecuma grupām 2006. gada apvienojās vienotā grupā, kļūstot par neatkarīgu sieviešu vokālo ansambli "Jūti".

Ansamblī pastāvīgi darbojas astoņas radošas dziedātājas, no kurām ikviena par savām mājām sauc Ķekavu. Šobrīd ansambļa mākslinieciskā vadītāja ir muzikālās pieredzes bagātā Antra Dreģe, kura sadarbojusies ar Latvijā un pasaulē labi zināmiem, profesionāliem kolektīviem, piemēram, Latvijas Radio kori un vokālo grupu "Putni".

"Jūti" dalībniece Gita Maķe stāsta par to, kā radusies doma veidot videofilmu: "Ideja par šāda video tapšanu radās 2015. gadā, kad tā brīža ansambļa mākslinieciskais vadītājs Jēkabs Jančevskis ieteica skaņdarbu ietērpt video formātā, tādējādi saglabājot to kā audio vizuālu vērtību."

Ansambļa dalībniecei ir liels gandarījums, ka dziedātājas piekritušas avantūrai, ko izdevies realizēt. Projekta laikā gūta jauna pieredze: plānots scenārijs, filmēšana, būts kameras priekšā. Viena no lielākajām veiksmēm esot pacietīgā saulrieta gaidīšana. Vasaras izskaņā tas bijis īsts izaicinājums. "Nešaubos, ka visas varam apstiprināt – katrs mirklis, kas veltīts projekta tapšanai un realizēšanai, ir bijis tā vērts!" teic Maķe.

Skaņdarbā flautu iespēlējusi Eva Jevstigņejeva, arfu – Ieva Šablovska, akordeonu – Māris Rozenfelds. Mākslinieciskais vadītājs – Jēkabs Jančevskis. Skaņdarbs ieskaņots ierakstu studijā "Mints Music" (Tālis Timrots).

DELFI Aculiecinieks

Tags

Ķekava Ķekavas novads
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form