Daugavpilī glābējsilītē atstātā meitenīte tuvākajās dienās nonāks ģimenē
Foto: F64

Pagājušās nedēļas nogalē, 14.oktobrī, Daugavpils reģionālajā slimnīcā glābējsilītē atstātais pirmais jaundzimušais - meitenīte – dažu tuvāko dienu laikā nonāks ģimenē, kas vēlas viņu adoptēt, pirmsadopcijas aprūpē un uzraudzībā.

Kā informēja Daugavpils bāriņtiesas priekšsēdētāja Inga Cauņa, pēc meitenītes reģistrācijas juridiski brīvo bērnu rindā Labklājības ministrija ir izraudzījusies kādu ģimeni, kas, izejot visas pārbaudes, ir bijusi reģistrēta adoptētāju rindā, un izsniegusi tai atļauju iepazīties ar bērniņu. Vakar ģimene apmeklējusi Daugavpils reģionālo slimnīcu, iepazinusies ar meitenīti, tās veselības stāvokli un izteikusi gatavību uzņemties par viņu rūpes. Jau dažu tuvāko dienu laikā bērns nonāks minētajā ģimenē pirmsadopcijas aprūpē un uzraudzībā.

Pirmsadopcijas perioda laikā bāriņtiesa lems, vai bērna interesēs ir adopcija šajā ģimenē. Plašāka informācija nedz par vecākiem, nedz to dzīvesvietu adopcijas noslēpuma saglabāšanas nolūkos netiek sniegta.

Jau ziņots, ka 14.oktobrī plkst.15.55 Daugavpils reģionālajā slimnīcā glābējsilītē ticis atstāts pirmais jaundzimušais - aptuveni divas nedēļas veca un gandrīz 4 kg smaga meitenīte. Pēc pirmās medicīniskās apskates secināts, ka mazulīte ir vesela. Meitenīte apģērbta atbilstoši laika apstākļiem, nekāda papildu informācija vai lietas nav atstātas.

Pašlaik Latvijā kopā ir četras glābējsilītes. Kopā Latvijas glābējsilītēs ievietoti 12 mazuļi - septiņas meitenes un pieci zēni. Deviņi mazuļi atstāti Rīgā, divi - Liepājā, bet viens - Daugavpilī.

Tags

Baby Box

Comment Form