Inčukalna gudrona dīķu sanācija sāksies nākampavasar
Foto: F64

Inčukalna gudrona dīķu sanāciju darbu ietvaros patlaban ir pabeigti un nodoti saskaņošanai ar atbilstošajām institūcijām vairāki ar sanācijas darbiem saistīti dokumenti. Tā kā ziemas periodā dīķu attīrīšana nav iespējama, reālie attīrīšanas darbi tiek plānoti nākamā gada pavasarī, informē SIA "Skonto būve" pārstāve Anna Blaua.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Saskaņošanai atbildīgajās institūcijās patlaban jau ir nodoti skiču projekts, abu dīķu pievedceļu tehniskais projekts, Dienvidu dīķa laukumu un pagaidu būvju tehniskais projekts, kā arī elektroapgādes tehniskais projekts, informēja A. Blaua. Lai varētu izstrādāt precīzu tehnisko projektu Ziemeļu dīķa sanācijai un lai atrastu efektīvāko risinājumu sanācijas darbiem, patlaban tiek veikta papildu izpēte. Pēc izpētes rezultātu apkopošanas ir plānots izstrādāt detalizētu Ziemeļu dīķa tehnisko projektu un saskaņot to ar atbildīgajām institūcijām līdz gada beigām.

"Līdz šī gada beigām plānots paveikt arī vairākus citus darbus. Septembrī tiks sākti pievedceļu rekonstrukcijas darbi, kā arī paralēli notiks Dienvidu dīķa laukumu un pagaidu būves būvniecība. Tā kā sērskābā gudrona neitralizācija norisināsies pie Dienvidu dīķa, laukums pie dīķa tiks noasfaltēts. Būvēs vairākas materiālu un apstrādes noliktavas un izbūvēs pamatus attīrīšanas un pārstrādes iekārtām. Ir plānots, ka daļu iekārtas mobilizēs šogad, lai nākamgad darbus varētu uzsākt pēc iespējas ātrāk," skaidroja A. Blaua.

Īstenojot dīķu attīrīšanas projektu, tiks novērsta turpmāka piesārņojošo vielu nokļūšana no izgāztuves pazemes ūdeņos, kā arī izgāztuvēm piegulošajās teritorijās. Tāpat tiks uzlabota gruntsūdeņu, pazemes ūdeņu, kā arī augsnes un grunts kvalitāte bīstamo atkritumu izgāztuvei piegulošajā teritorijā līdz tādai pakāpei, ka vairs netiks apdraudēta cilvēku veselība un vide. Projekta ietvaros tiks izveidoti arī monitoringa urbumi, kas ļaus veikt Ziemeļu un Dienvidu dīķa monitoringu vēl 30 gadus pēc projekta realizācijas.

RAA jau ir rakstījusi, ka projekta pasūtītājs ir Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas padotībā esošais Valsts vides dienests, kas ir šī projekta finansējuma saņēmējs. Projektēšanas un sanācijas darbu veicējs ir SIA "Skonto būve", savukārt SIA "Geo Consultants" ir Inčukalna sērskābā gudrona dīķu sanācijas darbu inženiertehniskās uzraudzības īstenotājs.

Projekta "Vēsturiski piesārņoto vietu "Inčukalna sērskābie gudronu dīķi" sanācijas darbi" kopējās izmaksas ir 20,4 miljoni latu, no kuriem Eiropas Reģionālās attīstības fonda finansējums ir 14,3 miljoni latu un valsts budžeta finansējums – 6,1 miljons latu.

2010. gada 24. septembrī Vides ministrijā parakstīja divus līgumus – ar "Skonto būvi" par Inčukalna sērskābā gudrona dīķu projektēšanas un sanācijas darbu īstenošanu par 16,5 miljoniem latu, savukārt ar SIA "Geo Consultants" – par Inčukalna sērskābā gudrona dīķu sanācijas darbu inženiertehniskās uzraudzības īstenošanu par līguma summu 220 700 latu.

Seko Delfi arī Instagram vai Telegram profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form