Jelgavas ārsts sodu par kukuļņemšanu varētu izciest, ārstējot bez atlīdzības
Foto: stock.xchng

Jelgavas slimnīcas ārstam Vladimiram Kravecam, kam par kukuļņemšanu prokuratūra piemērojusi piespiedu darba sodu, tiks piemeklēts darbs, kas atbilst viņa spējām un kas būtu noderīgāks sabiedrībai, pastāstīja Valsts probācijas dienesta (VPD) pārstāvis Imants Mozers.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Mozers skaidroja, ka saistībā ar fiziskās personas datu aizsardzību konkrētā soda saturu VPD nav tiesīgs izpaust.

Viņš informēja, ka likumā paredzēts ar piespiedu darbu sodāmajam piemeklēt atbilstošāko darba devēju, ņemot vērā šīs personas iemaņas, veselības stāvokli un dzīvesvietu.

"Soda mērķis nav pazemot cilvēku, bet gan maksimāli izmantot viņa prasmes un intelekta iespējas sabiedrības labā," skaidroja Mozers.

Skaidrojot piespiedu darba piemērošanas praksi, Mozers teorētiski pieļāva iespēju, ka Kravecs, kura ārsta kvalifikācija un prasmes nav apšaubītas, varētu arī minētajā termiņā veikt ārsta darbu, taču bez jebkādas atlīdzības. Vai tiešām viņam uzdos ārsta darbu vai kādu citu, VPD nav tiesību izpaust. "To nevaru nedz apstiprināt, nedz noliegt," pauda VPD pārstāvis.

Kā ziņots, prokuratūra ir izbeigusi kriminālprocesu pret Jelgavas slimnīcas ārstu Vladimiru Kravecu, kas apsūdzēts kukuļņemšanā, un piemērojusi viņam sodu - 140 darba stundas.

Ģenerālprokuratūras preses sekretāre Laura Pakalne informēja, ka lēmums par kriminālprocesa izbeigšanu un priekšraksts par sodu piemērošanu pieņemts jūlijā Jelgavas prokuratūrā.

Kravecam tika uzrādīta apsūdzība par prettiesisku labumu pieprasīšanu un pieņemšanu, par ko Krimināllikumā paredzētais sods ir brīvības atņemšana uz laiku līdz pieciem gadiem vai arests, vai piespiedu darbs, vai naudas sods līdz 200 minimālajām mēnešalgām, atņemot tiesības uz noteiktu nodarbošanos vai tiesības ieņemt noteiktu amatu uz laiku līdz pieciem gadiem vai bez tā.

Kā skaidroja Pakalne, lēmumu par soda piemērošanu prokurors pieņēma, izvērtējot lietā savāktos pierādījumus, personas vainas atzīšanu un prettiesisko darbību nožēlošanu, kā arī pozitīvās atsauksmes no darbavietām.

Kā jau ziņots, pērn pavasarī telekompānija LNT vēstīja par ārstu Kravecu, kurš par kādas pacientes ārstēšanu pieprasījis 50 latu kukuli. Pēc publiski izskanējušās informācijas Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs (KNAB) sāka pārbaudi un ierosināja kriminālprocesu.

Apsūdzību Kravecam prokuratūra uzrādīja jūlijā.

Sākotnēji Jelgavas slimnīca Kravecam izteica stingro rājienu par ārsta ētikai neatbilstošu rīcību, tomēr vēlāk viņš ticis atlaists no darba.

Kā ziņots, pie raidījuma "Tautas balss" bija vērsies Kārlis, kura sieva lauzusi kāju un ārstējusies Jelgavas slimnīcā. Kāja gan veiksmīgi sadzijusi, taču izņemt dzīvesbiedri no slimnīcas nav bijis iespējams, jo ārstējošais ārsts Kravecs prasījis kukuli. Reģistratūrā Kārlis noskaidrojis, ka par ārstēšanos jāmaksā 125 lati, taču ārsts pateicis, ka papildus vajag samaksāt 50 latus, kuri slimnīcas rēķinā neparādās.

Tad Kārlis kopā ar žurnālistu, kurš uzdevies par viņa dēlu, ar slēpto kameru devies pie ārsta vēlreiz. Mediķis Kārlim paskaidrojis, ka oficiālo rēķinu - 125 latus - viņš mierīgi varot apmaksāt pa daļām. Kad Kārlis jautājis par iepriekš prasītajiem 50 latiem, dakteris bez liekām ierunām paziņojis, ka šī summa ir jāsamaksā, pretējā gadījumā vizītes pie ārsta būs daudz biežākas.

Kārļa pasniegtos 50 latus Kravecs sarunas laikā ieslidinājis savā krūšu kabatā. Pēc kukuļa paņemšanas kabinetā ienākusi "Tautas balss" žurnāliste ar operatoru, paziņojot, ka notikušais ir nofilmēts, un lūdzot naudu atdot, ko ārsts arī izdarījis. Dakteris sarunas laikā ar žurnālisti atvainojies par notikušo. Jautāts, par ko Kārlim jāmaksā 50 lati, dakteris atrunājies, ka tā bijusi summa par turpmāko ārstēšanās procesu.

Seko Delfi arī Instagram profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form