Liepājas glābējsilītē ievietotā meitenīte jau nonākusi ģimenē
Foto: LETA

Liepājas reģionālās slimnīcas glābējsilītē pirms nedēļas ievietotā meitenīte jau ir nonākusi jaunā ģimenē, kura vēlas viņu adoptēt, informēja Liepājas Bāriņtiesas priekšsēdētāja Taiga Ziemele.

Glābējsilītē ievietotā meitenīte tika iekļauta adoptējamo bērnu reģistrā, un pirmajai ģimenei, kas gaidīja rindā un bērna adopciju, tika piedāvāts iepazīties ar šo bērniņu. Pagājušajā piektdienā ģimene ar meitenīti ir iepazinusies un izteikusi vēlmi viņu adoptēt. Otrdien ir dota atļauja uzņemt meitenīti šajā ģimenē pirmsadopcijas aprūpē un uzraudzībā. Pirmsadopcijas perioda laikā, kad ilgs ne vairāk kā sešus mēnešus, bāriņtiesa lems, vai bērna interesēs ir adopcija šajā ģimenē.

Meitenīte ir vesela, bet viņas jaunā ģimene jau diezgan ilgi gaidījusi rindā uz bērniņa adopciju, pastāstīja Ziemele.

Jau ziņots, ka 13.septembra vakarā Liepājas reģionālās slimnīcas glābējsilītē ievietota meitenīte, informēja slimnīcas sabiedrisko attiecību speciāliste Indra Grase.

Šis ir otrs jaundzimušais, kurš atstāts Liepājas glābējsilītē. Pirmais bērniņš - arī meitenīte - Liepājas glābējsilītē tika atstāts pagājušā gada 8.decembrī.

Latvijā pirmā glābējsilīte, kur māte var anonīmi atstāt savu jaundzimušo, ja nolēmusi no bērna atteikties, tika atklāta 2009.gadā Rīgā. Pašlaik glābējsilītes ir arī Liepājā un Daugavpilī, bet 15.septembrī jauna glābējsilīte tika iesvētīta Ziemeļkurzemes reģionālajā slimnīcā Ventspilī.

Līdz šim Latvijas glābējsilītēs ievietoti 11 mazuļi. No tiem deviņi atstāti Rīgā, bet divi - Liepājā.

Comment Form