Mērsragā atrasti vairāki sakropļoti un nošauti putni; policijā oficiāli vēl neviens nav vērsies
Foto: stock.xchng

Mērsraga pludmalē pēdējo dienu laikā atrasti vairāki nošauti un sakropļoti putni, kurus likums aizliedz medīt vai šaut, taču policijā ar oficiālu iesniegumu neviens nav vērsies.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Putnu vērotājs Kaspars Funts pastāstīja, ka no vairākiem Latvijas ornitologiem, putnu vērotājiem un putnu fotogrāfiem saņēmis informāciju, ka Mērsraga jūrmalā atrasti nošauti vai sašauti vairāku sugu nemedījamie putni. Novērota sakropļota melnā puskuitala, atrasta nošauta niedru lija, vairāki parastie šņibīši, sašauta sudrabkaija un citi putni.

Viņš aicināja iedzīvotājus, kuri redzējuši, ka tiek šauti putni un pastāv aizdomas, ka tās nav likumīgas medības un neatbilst normatīvo aktu prasībām, nekavējoties par to informēt likumsargus.

Valsts policijas Kurzemes reģiona pārvaldes Talsu iecirkņa Kārtības policijas nodaļas priekšnieks Vilnis Veitners informēja, ka policijā saistībā ar sašautiem vai nošautiem putniem ar oficiālu iesniegumu neviens nav vērsies, līdz ar to izmeklēšana nav sākta.

Arī Mērsraga novada pašvaldības policists Egils Bolmanis apliecināja, ka oficiāls iesniegums par putnu šaušanu nav saņemts, vien atsūtīts interneta mājaslapas links, kurā ievietota informācija par nošautiem un savainotiem putniem.

"Ja nav oficiāla iesnieguma, nevaram sākt pārbaudi," atzina Bolmanis.

Viņš pauda izbrīnu par atrastajiem nošautiem vai savainotiem putniem, jo neviens iedzīvotājs nav policijai ziņojis, ka pludmalē būtu dzirdēti šāvieni.

Latvijas Ornitoloģijas biedrības valdes priekšsēdētājs Viesturs Ķerus atzina, ka katru gadu pīļu medību sezonas laikā ir gadījumi, ka nošauj putnus, kurus nedrīkst medīt. Parast tas notiek aiz pārskatīšanās, piemēram, sajaucot pīli ar dūkuru. Tomēr šis neesot tas gadījums. "Bridējputnus sajaukt nevar, iespējams, putni šauti apzināti izpriecas dēļ," pastāstīja Ķerus.

Lai gan vietā, kur atrasti nošautie un savainotie putni, notiek putnu medības, ornitologi sliecas domāt, ka šajā gadījumā nav vainojami mednieki – uz putniem šauts ar gaisa šauteni.

Seko Delfi arī Instagram vai Telegram profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!

Tags

Valsts policija
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form