Līvānu novada domei piešķirts kredīts 34 857 latu apmērā Latgales Amatniecības un mākslas centra celtniecības pabeigšanai, "Latgales Laiks" uzzināja Līvānu novada pašvaldībā.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma
Līvānos bijušajā muižas ēkā top muzejs, savukārt jaunceltajā piebūvē būs amatnieku darbnīcas, konferenču un izstāžu zāle un administratīvās telpas. Centrs tiek veidots ar mērķi veicināt tūrisma attīstību novadā.

Amatniekiem un viņu darbam veltītā filmā un fotogrāfijās jau iemūžināti savāktie novadpētniecības materiāli. Sadarbībā ar Rīgas Tehniskās universitātes Tālmācības centru notikušas mācības 80 amatniekiem un tautas daiļamata meistariem.

Līvānu amatnieku darbnīcā meistaru vadībā varēs apgūt keramikas un stikla izstrādājumu veidošanu un aušanu.

Amatniecības centra izveide tiks pabeigta līdz novembrim. Tas tiek celts par Eiropas Savienības PHARE 2000 programmas finansējumu, realizējot projektu "Informatīvo tehnoloģiju atbalsts jaunu konkurētspējīgu mākslas un amatniecības ražojumu attīstībai Latgalē". Ieguldīti 676 195,7 eiro, kā arī pašvaldības līdzfinansējums -- 68 781,48 lati.

Seko Delfi arī Instagram vai Telegram profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form