Liepājā pludmale posmā no pieminekļa bojā gājušajiem zvejniekiem un jūrniekiem līdz Glābšanas stacijai bija kā nosēta brūniem rengulīšiem, kas atgādināja cilvēku izkārnījumus. Šāds piesārņojums kopumā konstatēts jūras krastā no Liepājas līdz Bernātiem, ziņo "Kurzemes Vārds".

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma
Jūras un iekšējo ūdeņu pārvaldes Liepājas Jūras kontroles sektora vadītājs Ainars Priediens informējis, ka vēl ir jānoskaidro, kas tā par vielu, ko izskalojusi jūra. Inspektori sestdien paņēmuši piesārņojuma paraugus, ko nogādās ekspertīzei Rīgā.

Priediens uzsvēris, ka nevar apgalvot, ka piesārņojums ir fekālijas, taču pieļāvis, ka, visticamāk, tā tomēr varētu būt. Viņš skaidroja, ka kuģiem jūrā atļauts izlaist tualetes saturu, ja tiek ievērota virkne nosacījumu: tie atrodas tālāk par 12 jūras jūdzēm (1 jūdze = 1,8 kilometri) no krasta, iet ar ātrumu ne mazāku par 4 mezgliem. Ja kāds kuģis pārkāpis šos noteikumus un tualetes saturu izlaidis tuvāk krastam, tas ir likumpārkāpums. Pagaidām noskaidrots, ka no Liepājas ostas vētras dienās neviens kuģis nav izgājis, kā arī nav tajā ienācis, jo kuģu satiksme bija slēgta.

Ja apstiprināsies, ka piesārņojums ir izkārnījumi, meklēs vainīgo. Nebūšot grūti noskaidrot, kurš kuģis atradies attiecīgajā jūras rajonā. Grūti būšot pierādīt vainu gadījumā, ja kuģa kapteinis to noliegs. Atejas saturs nav balasta ūdeņi, kad, paņemot paraugus no iespējamā vaininieka un salīdzinot ar piesārņojumu, iespējams gūt pierādījumus.

Seko Delfi arī Instagram profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form