Trešdien ar laureātu apbalvošanu noslēdzās SIA "Lattelekom" un kompānijas "Microsoft" kopīgi rīkotais interneta mājas lapu konkurss skolēniem "Zelta skudra", informēja "Lattelekom" Sabiedrisko attiecību nodaļā.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma
Šogad konkursa laikā tika izveidotas 84 interneta mājas lapas ar bagātīgu un noderīgu saturu. Tās ir gan informatīvas skolu mājas lapas, gan pagastu kultūrvēstures liecības, gan vietējo uzņēmumu mājas lapas, arī tūrisma un jauniešu izklaides lapas.

Par paveikto darbu konkursa dalībnieki saņēma atzinīgus profesionāļu vērtējumus.

Konkurss notika no šā gada augusta līdz novembrim Madonas, Talsu, Kuldīgas un Jēkabpils rajonā. Tā mērķis bija dot iespēju skolēniem dažādos Latvijas reģionos pierādīt savu prasmi kvalitatīva globālā tīmekļa satura radīšanā, izglītot Latvijas lauku rajonu skolu jauniešus un skolotājus interneta iespēju izmantošanā un informēt par priekšrocībām, ko sniedz licencēta programmnodrošinājuma izmantošana.

"Zelta skudras" ietvaros šā gada augustā ar "Baltijas datoru akadēmijas" (BDA) atbalstu apmācīti 42 skolotāji no Kuldīgas, Talsu, Jēkabpils un Madonas rajona.

Kursu laikā skolotāji gan teorijā, gan praksē apguva iemaņas darbam ar "MS Front Page" programmatūru, informācijas meklēšanas internetā metodes un tīmekļa dizaina pamatus. Kursu noslēgumā skolotāji saņēma BDA sertifikātus. Šo četru rajonu skolām kopā izsniegtas 48 "MS Front Page" licences neierobežotam darbības termiņam.

Dalībai konkursā "Zelta skudra" kvalificējās 31 skola, kas izpildīja konkursa nolikuma prasības, tai skaitā Kuldīgas rajonā - 11 skolas, Talsu rajonā - septiņas skolas, Madonas rajonā - septiņas skolas, Jēkabpils rajonā - sešas skolas. Konkursā piedalījās vairāk nekā 110 skolēni.

Kuldīgas rajona pamatskolu grupā pirmajā vietā ierindojās Rudbāržu pamatskola, otrajā vietā - Skrundas 1.vidusskola, trešajā vietā - Alsungas vidusskola. Kuldīgas rajona vidusskolu klašu grupā pirmā bija Viļa Plūdoņa Kuldīgas ģimnāzija, seko Kuldīgas 2.vidusskola, trešā - Viļa Plūdoņa Kuldīgas ģimnāzija.

Talsu rajona pamatskolu klašu grupā laureāti ir Virbu pamatskola, Spāres pamatskola un Dundagas vidusskola, vidusskolu klašu grupā - Talsu 2.vidusskola, Dundagas vidusskola un Rojas vidusskola.

Madonas rajona pamatskolu klašu grupā uzvarēja Madonas 1.vidusskola, sekoja Bērzaunes pamatskola, vidusskolu klašu grupā - Madonas valsts ģimnāzija, tad Varakļānu vidusskola.

Jēkabpils rajona pamatskolu klašu grupā pirmā vietā ir Viesītes vidusskola, seko Gārsenes pamatskola un Salas vidusskola. Jēkabpils rajona vidusskolu klašu grupā pirmā ir Viesītes vidusskola, tad Jēkabpils 3.vidusskola un Jēkabpils valsts ģimnāzija.

Seko Delfi arī Instagram profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form