Nākamajā nedēļā darbu uzsāks Smiltenes novada pašvaldības policija - Sabiedrisko kārtību novadā nodrošinās četri pašvaldības policisti, raksta reģionālais laikraksts "Ziemeļlatvija".

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Novada deputāti pašvaldības policijas priekšnieka amatā iecēluši Normundu Liepu no Rankas pagasta, bijušo Valsts policijas kapteini ar vairāk nekā 15 gadu ilgu stāžu Iekšlietu ministrijas struktūrvienībās, pārsvarā Rīgas reģionā.

Pašvaldības policijas vecākais inspektors būs smiltenietis Jānis Leitis, bijušais Zemessardzes 22. kājnieku bataljona rotas komandieris un zemessardzes speciālo uzdevumu vienības komandieris. Tagad Leitis ir izdienas pensijā. Smiltenes novada pašvaldības policijā pavisam ir četras štata vietas: priekšnieks, vecākais inspektors un divi inspektori. Novada domes izsludinātajā konkursā uz tām pieteicās 27 pretendenti.

Smiltenes novada domes izpilddirektors Kārlis Lapiņš informē, ka kandidātus uz divām atlikušajām vakancēm izraudzīsies līdz 1. decembrim, kad pašvaldības policija oficiāli uzsāks darbu. "Arī tie būs cilvēki, kurus jau vērtējusi konkursa komisija," piebilst Lapiņš.

Viņš uzsver, ka tūlīt pēc 1. decembra pašvaldības policistu patruļas novadā vēl nebūs redzamas, jo vispirms jāatrisina organizatoriski jautājumi: jānoslēdz darba līgumi, jāiegādājas policistu ekipējums un formas, policijas automašīna un jāiekārtojas jaunajās telpās. Novada pašvaldības policistu darba telpas atradīsies Smiltenē, Valsts policijas ēkā.

Pašvaldības policijas darbu finansēs no Smiltenes novada domes budžeta. Jau maijā visi novada deputāti vienprātīgi atzina, ka tāda struktūrvienība ir vajadzīga, lai nodrošinātu sabiedrisko kārtību visā novada teritorijā.

Seko Delfi arī Instagram profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form