Liepājas pilsētas Būvvalde akceptējusi arhitektes Helēnas Dekantes izstrādāto Liepājas Svētās Trīsvienības baznīcas pamatu stiprināšanas projektu, ziņo “Kurzemes Vārds”.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma
Ēka 18. gadsimta vidū celta uz ozola pāļiem, kas laika gaitā vietumis ir satrunējuši. Tagad veco pāļu vietā abpus sienām un ap katru kolonnu zem pamatiem krusteniski tiks iedzīti jauni pāļi. Ja viss noritēs, kā plānots, darbus būs iespējams paveikt apmēram 50 dienās. Turklāt netiks demontēts katedrāles interjers, ne ērģeles, ne altāris, ne kancele.

Ja vien būtu līdzekļi, pamatu nostiprināšanu varētu sākt jau tagad. Tam vajadzīgi ap 400 tūkstošiem latu, katedrāles atjaunošanas fonds cer, ka daļu līdzekļu varētu saņemt no Eiropas Savienības struktūrfondiem. Kultūras ministrija ir apstiprinājusi, ka šā gada trešajā ceturksnī tiks atvērta programma, kas atbalstīs kultūras pieminekļu īpašniekus, kuri vēlēsies atjaunot savus īpašumus.

Šovasar paredzēts arī atjaunot dievnama jumtu. Tam nepieciešami ap 100 tūkstoši latu. Jāsakārto arī lietus ūdens novades sistēma un jāatjauno skaistā balustrāde.

Ja saņems Valsts kultūras pieminekļu aizsardzības inspekcijas atļauju, jau šovasar jaunu seju iegūs ciparnīca virs centrālās ieejas. Pulksteņa mehānisms, izrādās, vēl ir spējīgs darboties. Šovasar turpināsies arī ērģeļu restaurācija. Ir sagādāti līdzekļi ērģeļu spēles galda mehānikas atjaunošanai.

Seko Delfi arī Instagram profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form