Фото: Shutterstock

Nu jau gaisā virmo pavasaris vēsmas un arī astronomiskais pavasaris iestāsies pavisam drīz. Autoservisu pārstāvji norāda, ka ir daži darbi, kurus nekādi nedrīkst atlikt, jo tie ietekmē braukšanas drošību, kā arī tādas rūpes par savu spēkratu, kuru nevajadzētu veikt pārāk ātri tā paša iemesla dēļ. Kas tad ir tie svarīgākie darbi, kas autobraucējam jāpaveic, gaidot pavasari?

Ziemas riepu nomaiņa uz vasaras riepām

Protams, viens no svarīgajiem darbiem, kas jāveic auto īpašniekam siltāku laikapstākļu gaidās, ir ziemas riepu nomaiņa. Autoservisa SIA "Auto Motīvs" servisa vadītājs Viesturs Megnis pauž: "Ja gaisa temperatūra jau pārsniedz +7 grādus, tad būtu laiks domāt par riepu maiņu".

Tajā pašā laikā tieši riepu maiņa ir tas pavasara darbs, kuru noteikti nevajadzētu arī sasteigt. "Šeit vajadzētu pievērst uzmanību gan laika prognozēm ilgākam laika periodam, gan arī tam, kad pārsvarā vadītājs sēžas pie stūres. Ja tas ir arī agros rītos vai vēlu vakaros, tad pavasarī bieži vien temperatūra mēdz pazemināties arī zem 0 grādu atzīmes. Tad ar riepu maiņu nevajadzētu steigties," norāda Megnis.

Jāatceras, ka saskaņā ar Latvijas likumdošanu, braukt ar radžotām ziemas riepām ir aizliegts no 1. maija. Savukārt vasaras riepas ir atļautas jau no 1. marta.

Viens no aspektiem, kādēļ veikt ziemas riepu nomaiņu, ir arī braukšanas drošība. "Braukšana ar vasaras riepām ir drošāka – automašīnai būs labāka vadāmība, īsāks bremzēšanas ceļš, drošāka braukšana lietus laikā, kā arī ekonomiskāks, mazāks, degvielas patēriņš. Turklāt ziemas riepas siltos laika apstākļos pastiprināti dilst," stāsta Megnis.

Automašīnas rūpīga mazgāšana

Pēc ziemā kaisītājiem reaģentiem, piemēram, sāli, auto metāls sāk pastiprināti rūsēt – alumīnija detaļas oksidēties. Autoservisa vadītājs iesaka, ka pēc ziemas sezonas auto jānomazgā īpaši rūpīgi – vēlams spēkratu nomazgāt arī no apakšas.

Automašīnas salona tīrīšana

Kāpēc gan auto mazgāšanai jābūt obligāto darbu sarakstā? Izrādās, šeit no svara nav tikai paša labsajūta un estētiskie aspekti. "Ziemas laikā sālsūdens un kūstošais sniegs nereti ir nonācis uz salona auduma, visbiežāk – kāju zonā. Tas var radīt arī pelējumu, nemaz nerunājot par nepatīkamām smakām.

Lai to novērstu, tad dažreiz nākas izjaukt salona iekšējo apdari, mīkstinājumus, skaņas izolācijas un visu kārtīgi izžāvēt," stāsta "Auto Motīvs" servisa vadītājs.

Ritošās daļas pārbaude un auto apskate no apakšpuses

Ziemas periodā ir smagāki auto ekspluatācijas apstākļi, tādēļ arī biežāk rodas bojājumi. Savlaicīgi tos pamanot un novēršot, var samazināt jau turpmākās remontu izmaksas. Autoservisa pārstāvis atgādina, ka gumijas detaļas mēdz saplaisāt, bet dziļajās sniega kupenās var tikt norautas aizsargu plastmasas detaļas. "Autoservisa speciālisti pārbaudīs visus gumijas putekļu sargus, savilcējus, bremžu daļas, atjaunos saplēstos stiprinājumus," stāsta Megnis.

Kondicioniera darbība

Sākoties siltākam laikam, jāpārbauda, vai pietiekoši labi atvēsina auto salonu – bieži vien par kondicioniera nedienām sākam apjaust kādā saulainākā pavasara dienā. "Ja šķiet, ka kondicionieris nedarbojas kā nākas, ir jāvēršas pie speciālistiem. Iespējams, ka būs līdzēts ar gāzu uzpildīšanu. Ja nē – tad remonts," lakonisks ir "Auto Motīvs" servisa vadītājs.

Viņam piekrīt arī "Andre Motors" servisa vadītājs Sandis Buraks, kurš iesaka veikt arī kondicioniera sistēmas dezinfekciju. "Nereti pavasarī klienti sūdzas, ka salonā sāk nelāgi ost pēc… mitruma sasmakuma. Parasti pēc kondicioniera sistēmas dezinfekcijas visi brauc laimīgi ar svaigu ziedu aromātu salonā," pauž Buraks.

Citu sīkumu pārbaude un nomaiņa

Ziemā logu slotiņas cieš vairāk nekā vasaras periodā, līdz ar to var samainīt logu slotiņas uz jaunām. Kā arī var jau sākt lietot vasaras logu šķidrumu, kurš labāk nomazgā vējstiklu un tam ir patīkamāka smarža.

Pavasarī – vairāk dažādu satiksmes dalībnieku uz ceļiem

Autoservisu pārstāvji iesaka veikt pavasara darbus pareizajā laikā – ne par vēlu, ne par ātru. Taču dažādu sīkumu kopums veido kopējo automašīnas braukšanas kvalitāti, kā arī – drošību.

"Līdz ar pavasara iestāšanos uz ceļiem aktīvāki kļūst visa veida transportlīdzekļu īpašnieki. Tāpat arī tiek rīkoti dažādi pasākumi, kas palielina "masveida" kustības uz ceļiem iespējamību arī brīvdienās. Piemēram, motosezonas atklāšana, dažādas orientēšanās spēles u.c.," stāsta autoservisu digitālās platformas "Motointegrator" pārstāvis Ivars Klints.

Читайте нас там, где удобно: Facebook Telegram Instagram !