Foto: AFP/Scanpix

Šovasar Talsos gaidāmajām "Red Bull SoapBox Race" sacensībām dalībnieku pieteikšanās noslēgusies un ir saņemta ievērojama atsaucība no entuziastiem visā valstī. Kopumā tika saņemti vairāk nekā 260 pieteikumi no tiem, kuri vēlas piedalīties šajā adrenalīna pilnajās sacensībās. Pēc žūrijas izvērtējuma tika apstiprinātas 45 komandas dalībai, to skaitā arī Roberta Vītola un Paula Timrota komandas.

Šobrīd visiem dalībniekiem ir sācies būvēšanas posms, kurā ir būtiski ievērot visus norādījumus un noteikumus. Braucamrīkam jābūt aprīkotam ar bremzēm un stūri, un tas nedrīkst pārsniegt 80 kilogramu svaru.

Dalībnieki tiks vērtēti pēc dažādiem kritērijiem, ieskaitot ātrumu, priekšnesumu un dizainu, ko vērtēs žūrijas locekļi – viens no tiem būs mūziķis Intars Busulis.

Sacensību trase tiks veidota vienā no Talsu apkārtnes ainaviskiem pakalniem, precīzāk – Saules kalnā, iekļaujot maršrutā Fabrikas un Saules ielu. Trases garums sasniegs 500 metrus un tajā tiks iekļauti četri šķēršļi, kas pārbaudīs dalībnieku veiklību un braucamrīka izturību.

Sacensības norisināsies 6. jūlijā. Skatītājiem ieeja pasākumā būs bezmaksas.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!