Foto: Publicitātes foto

Jau šīs nedēļas nogalē, no 19. līdz 21. aprīlim, izstādē "Auto 2024" Ķīpsalā interesentiem pirmo reizi klātienē būs iespēja novērtēt titula "Eiropas Gada auto 2024" ieguvēju – elektrisko "Renault Scenic E-Tech electric".

Pilnīgi jaunais elektroauto Latvijā ieradīsies taisnā ceļā no ikgadējā konkursa "Eiropas Gada auto" laureātu svinīgās apbalvošanas ceremonijas, kas notika 26. februārī Ženēvas autošova laikā. Todien kļuva zināms, ka 59 profesionālu autonozares žurnālistu žūrija, kas pārstāv 22 Eiropas valstis, par prestižajam titulam piemērotāko automobili šogad izvēlējusies "Renault Scenic E-Tech electric". Finālā tas pārspēja "BMW" 5. sēriju un "Peugeot 3008" ("e-3008"), kas attiecīgi ierindojās 2. un 3. vietā, kā arī apsteidzot "BYD Seal", "Kia EV9", "Toyota C-HR" un "Volvo EX30".

"Prestižās "Gada auto" balvas iegūšana apliecina, ka esam izdarījuši pareizas izvēles: rekordliela sasniedzamība, plašs salons, kā arī rūpīgi pārvaldīta ietekme uz vidi. "Renault Scenic" piemīt visas vajadzīgās īpašības, lai tas nostiprinātu savu pozīciju Eiropas elektroautomobiļu tirgū," konkursa noslēgumā uzsvēra "Renault" zīmola izpilddirektors Fabriss Kambolivs.

"Renault Scenic E-Tech electric" pirmizrāde Latvijā notiks 19. aprīlī, pulksten 12.10 izstāžu centra Ķīpsalā, hallē Nr. 2, "Renault" ekspozīcijā.

Jaunais "Renault Scenic E-Tech electric" ir pilnīgs pretstats priekšgājējam daudzās jomās. Ja līdz šim "Scenic" bija MPV klases auto, tad tagad tas ir kompakts SUV. Ja iepriekš tam varēja izvēlēties spēka agregātu no plaša iekšdedzes dzinēju klāsta, tad tagad "Scenic" ir tikai elektrisks divās visnotaļ jaudīgās versijās. Izmaiņas nenoliedzami ir ievērojamas, taču tai pašā laikā ir īpašības, ko "Scenic E-Tech electric" vērienīgo transformāciju rezultātā nav zaudējis – tā ir funkcionalitāte, kā arī salona un bagāžas nodalījuma ietilpība.

Lai gan ar 4,47 m attālumu starp buferiem auto ir nosacīti neliels, tā salonā ir komfortablas sēdvietas pieciem pasažieriem, bet aiz aizmugurējā sēdekļa atzveltnes atrodas bagāžas nodalījums ar 545 l tilpumu. Ja atzveltni noloka, tas palielinās līdz pat 1670 litriem.

Līdzi paņemamās bagāžas apjoms ir tikai viens no parametriem, kas jauno "Renault Scenic E-Tech electric" padara par tāliem ceļojumiem piemērotu auto. Pateicoties garajai 2,78 m riteņu bāzei un tālu virsbūves stūros izvirzītajiem riteņiem, auto demonstrē augstu stabilitāti un komfortu, braucot lielā ātrumā. Savukārt 87 kWh gaitas akumulators, kas pieejams kombinācijā ar 160 kW jeb 220 zirgspēku elektromotoru, nodrošina līdz pat 625 km sniedzamību (WLTP) ar pilnu uzlādi. Kā alternatīvu var izvēlēties 125 kW jeb 170 zirgspēku "Scenic E-Tech electric" versiju ar 60 kWh gaitas akumulatoru, kas atbilstoši WLTP ļauj nobraukt līdz 430 km.

"Renault Scenic E-Tech electric" ir videi saudzīgs auto. Ne tikai tādēļ, ka tas ievērojamus attālumus spēj veikt bez izplūdes gāzēm, bet arī tāpēc, ka tā uzbūvē ievērojamu daļu veido pārstrādāti un viegli pārstrādājami materiāli. Tāpat tas atbilst augstākajām mūsu laikmeta drošības prasībām un piedāvā modernākos tehnoloģiskos risinājumus, tostarp "Google" pakalpojumu integrāciju, "OpenR Link" informācijas un izklaides sistēmu ar 12,3 collu digitālo instrumentu paneli un vertikāli novietotu 12 collu centrālo skārienekrānu, "Android Auto" un "Apple CarPlay" bezvadu savienojumu, aptumšojamu "Solarbay" panorāmas stikla jumtu un neskaitāmus citus risinājumus. Šī modeļa cena ir nedaudz vairāk kā 40 tūkstoši eiro.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!