Aizvadīts konkursa "Latvijas Gada auto 2025" pavasara mediju testa brauciens. Tas sākās 11. maija rītā pie tirdzniecības centra "Mols" un turpinājās gleznainajā Turaidas apvidū ar bāzes vietu restorānā "Kungu Rija". Brauciena laikā žūrija un mediju pārstāvji iepazinās ar pirmajiem 12 konkursam "Latvijas Gada auto 2025" pieteiktajiem auto modeļiem.

Jaunu automobiļu pieteikšana konkursam "Latvijas Gada auto 2025" notiek kopš 20. marta un līdz šim ir pieteikti jau vairāk nekā 15 modeļi. No tiem pavasara testa braucienā bija pieejami 12 modeļi: "KGM Torres EVX", "Kia EV9", "Mercedes-Benz" E-klase, "Peugeot 208", "Renault Scenic E-Tech Electric", "Škoda Kodiaq", "Škoda Superb Combi", "Toyota C-HR", "Volkswagen ID.7", "Passat" un "Tiguan", kā arī "Volvo EX30". Braucienā salīdzinājumam piedalījās arī "Latvijas Gada auto 2024" titula ieguvējs "Nissan X-Trail" un "Renault Espace" kā preses auto.

Jau pirmie pieteiktie pretendenti norāda uz to, ka konkursa žūriju sagaida diezgan grūts darbs novērtēt un īpaši izcelt kādu automobili, jo ar katru gadu piedāvājums kļūst līdzvērtīgāks, un šī gada dalībnieku sarakstā teju katrs ir sabiedrībā pieprasīts auto modelis.

Ja pirms vairākiem gadiem atšķirības starp dārgākajiem un lētākajiem vai lielākajiem un mazākajiem modeļiem bija izteikti jūtamas gan apdares kvalitātē, gan aprīkojuma pieejamībā, tad šobrīd atšķirības galvenokārt ir tikai niansēs. Teju puse no modeļiem ir simtprocentīgi elektriski, pārējie ir dažādi hibrīdauto veidi, bet divi modeļi – "Škoda Superb Combi" un "Škoda Kodiaq" pat ar dīzeļdzinējiem, kas pēdējos gados bija kļuvuši par salīdzinoši lielu retumu "Latvijas Gada auto" pretendentu autoparkā.

Smaidīgākie brauciena dalībnieki izkāpa no modernizētā "Peugeot 208" hibrīda versijā, kas savu nelielo gabarītu un pašmasas dēļ sniedz azartiskas braukšanas īpašības. Kļūst arī saprotams, kādēļ pēdējos gados tas ir viens no pārdotākajiem modeļiem Eiropā – par salīdzinoši zemu cenu ir pieejams izskatīgs auto ar ergonomisku vadītāja vietu, labu braukšanas komfortu, atraktīvu izskatu un mazām lietošanas izmaksām. Asas izjūtas sniedz arī jaudīgākais modelis šajā braucienā – "Volvo EX30" versijā ar diviem elektromotoriem. Tas piedāvā 428 zirgspēku jaudu un patiesi sportiska auto cienīgu dinamiku. Turklāt "EX30" šobrīd ir mazākais un lētākais modelis "Volvo" klāstā.

Šogad jauni ir gan "VW Passat", gan "Škoda Superb" universāļi, līdz ar to ir lieliska iespēja tos savstarpēji salīdzināt. Abu modeļu radniecība ir acīmredzama, ņemot vērā to, ka tie ir būvēti uz vienas platformas un dala kopīgas tehnoloģijas. "Passat" un "Superb Combi" piedāvā līdzvērtīgi plašu salonu un komfortablas gaitas īpašības.

"VW Tiguan" jaunajā paaudzē saglabājis savas praktiskās īpašības, piedāvājot ērtas sēdvietas arī aizmugurē sēdošajiem un prāvu bagāžas telpu, salīdzinot ar tiešajiem konkurentiem. "Tiguan" joprojām sastopams modelim raksturīgais balanss starp precīzu vadāmību un braukšanas komfortu, bet salona apdare veidota no augstvērtīgākiem materiāliem. Savukārt tie, kuri pieraduši pie pirmās paaudzes "Škoda Kodiaq", jutīsies kā mājās arī jaunākajā otrās paaudzes modelī. Tas mantojis visas pozitīvās īpašības – galvenokārt komfortablo gaitu un plašo, praktisko salonu, bet ieguvis modernas tehnoloģijas un mūsdienīgu dizainu. "Kodiaq" šobrīd ir viens no ietilpīgākajiem auto modeļiem starp "Latvijas Gada auto 2025" pretendentiem.

Daudz vietas piedāvā arī "VW ID.7". Nozares speciālisti prognozē, ka nākotnē tas varētu pavisam aizstāt "Passat" modeli, taču idejiski tas ir "Arteon" modeļa turpinājums. Turklāt "ID.7" ir izaudzis līdz E jeb lielās klases izmēriem. Elektriskais dzinējs ar 286 zirgspēkiem nodrošina pieklājīgu dinamiku, bet 82 kWh baterija prāvu distanci ar vienu uzlādi. Lielo automobiļu klasi konkursā "Latvijas Gada auto 2025" pārstāv arī "Mercedes-Benz" E-klase, šoreiz lādējamā hibrīda versijā. E-klase piedāvā grezni un gaumīgi iekārtotu salonu ar iespaidīgiem jaunākās paaudzes multivides risinājumiem, kā arī patīkamu braukšanas pieredzi.

Gan lādējamā, gan pašuzlādes hibrīda versijas pieejamas "Toyota C-HR" modelī. Šim auto piemīt komfortablas braukšanas īpašības dažādos ceļa apstākļos. Arī tā izteiksmīgā āriene un spilgtais krāsojums ir iespaidīgs. Savukārt jaunais "Renault Scenic E-Tech Electric" pieejams tikai elektriskā dzinēja versijās. Tam ir divas jaudas versijas – ar 170 un 220 zirgspēkiem. Asās šķautnes ārējā dizainā izceļ jauno "Scenic" uz citu automobiļu fona. Ja iepriekš šis "Renault" modelis bija minivens, tad jaunākajā paaudzē tas ir kļuvis par kompakto krosoveru.

Pilnībā elektriski ir arī "KGM Torres EVX" un "Kia EV9" modeļi. Ar "Torres" iepazināmies jau pagājušajā gadā, kad šis modelis ar benzīna dzinēju sevi teicami pierādīja bezceļos. Šogad izmēģinām "Torres" elektrisko versiju, ko apzīmē ar "EVX". Šim modelim gan ir tikai priekšpiedziņa, taču auto īpaši izceļas ar plašo un gaumīgi iekārtoto salonu, un tas aprīkots ar 73,4 kWh bateriju, ļaujot auto ar vienu uzlādi nobraukt virs 400 km. Arī "Kia EV9" trumpis ir plašais salons. Starp testa brauciena dalībniekiem tas piedāvā visvairāk telpas un septiņas pilnvērtīgas sēdvietas. Šī lielā izmēra SUV gaitu nesatricina nedz ielāpu klātas šosejas, nedz grants ceļu nelīdzenumi. Turklāt ar 380 ZS jaudu tas ir arī gana dinamisks auto, ņemot vērā tā izmērus.

Jaunu auto modeļu pieteikšana konkursā "Latvijas Gada auto 2025" turpināsies līdz 31. oktobrim, bet uzreiz pēc tam notiks "Lielais testa brauciens" vairāku dienu garumā, kad visi konkursā pieteiktie auto būs vienlaicīgi pieejami konkursa žūrijas biedriem. Konkursā drīkst pieteikt tikai jaunākos auto modeļus, kuri Latvijā pirmo reizi reģistrēti pēc 2023. gada 1. oktobra. Konkursa "Latvijas Gada auto" mērķis ir informēt sabiedrību par jaunākajiem automobiļiem Latvijā. Rezultātu paziņošana un laureātu apbalvošana notiks 12. decembrī.

Seko "Delfi" arī vai vai Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!