Foto: Publicitātes foto
Viens no lielākajiem lietoto automobiļu sludinājumu portāliem Eiropā "AutoScout24" veicis lietotāju aptauju, lai noskaidrotu, kādi ir viņu iekārotākie klasiskie automobiļi. Kopumā aptaujā piedalījās 75 tūkstoši eiropiešu un rezultātā tika noskaidroti 10 iekārotākie klasiskie auto Eiropā.

Ford Mustang

Foto: Publicitātes foto

Interesanti, ka katrs trešais eiropietis kā iekārojamāko klasisko auto nosaucis amerikāņu leģendu "Ford Mustang". Vislielākā piekrišana šim modelim ir Austrijā (42% aptaujas dalībnieku to nosauca kā iekārojamāko klasisko auto) un Spānijā (41%). Vācijā, kur citkārt iezemieši kāro iegādāties kādu no ikoniskajiem "Volkswagen" modeļiem, šo amerikāņu muskuļauto kā iekārojamāko nosauca 34% respondentu.

"Ford Mustang" debitēja 1964. gadā un ir viena no amerikāņu t.s. muskuļauto ikonām. ASV tirgū tas konkurēja ar "Chevrolet Camaro", "Dodge Challenger", "Pontiac Firebird" un "Plymouth Barracuda". Eiropā klasiskais "Ford Mustang" šobrīd maksā no aptuveni 10 līdz pat vairāk nekā 100 tūkstošiem eiro par kādu no eksotiskākajām versijām.

BMW M1

Foto: Publicitātes foto

Par otro visiekārojamāko klasisko automobili eiropieši atzinuši "BMW M1" superauto. Par šo bavāriešu ikonisko superauto "AutoScout24" aptaujā savu balsi atdeva 20% no 75 tūkstošiem respondentu.

"BMW M1" ir ekskluzīvs šīs markas superauto, kas tika ražots periodā no 1978. līdz 1981. gadam. Pavisam izgatavoti tikai 456 šī modeļa eksemplāru. Tā veidolu radīja leģendārais itāliešu dizainers Džiordžeto Džiudžiaro.

Automobilis aprīkots ar "BMW" 3,5 litru sešcilindru motoru, kas attīsta 286 zirgspēku jaudu, kas ļāva tam paātrināties līdz 260 km/h. Sacīkšu versijās "BMW M1" ar turbopūti attīstīja līdz pat 850 ZS.

Mūsdienās lietots "BMW M1" maksā vismaz 100 tūkstoš eiro. Sacīkšu versiju cena pārsniedz pat 200 tūkstoš eiro.

Volkswagen Beetle

Foto: Publicitātes foto

Trešais iekārotākais klasiskais auto Eiropā ir leģendārais "Volkswagen Beetle". Par šo modeli kā iekārojamāko nobalsoja 11% aptaujas dalībnieku.

Šis "tautas auto" debitēja 1938. gadā, tomēr masveida ražošanā tas nonāca tikai pēc Otrā pasaules kara un līdz šim tas saražots vairāk nekā 20 miljonos eksemplāru. Pēdējais tā eksemplārs no konveijera noripoja tikai 2003. gadā. Tas ir visilgāk un visvairāk saražotais auto modelis uz vienas un tās pašas platformas.

Šo mazcenas automobili atbilstoši Ādolfa Hitlera specifikācijām izgatavoja "Porsche".

Klasiskais "Volkswagen Beetle" šobrīd pieejams ļoti plašā cenu diapazonā, tomēr ražošanas sākuma perioda automobiļi tagad maksā vismaz 10 tūkstoš eiro.

Mini

Foto: Publicitātes foto

Klasiskais britu mazais hečbeks "Mini", kas savulaik rallijā izgrieza pogas daudz jaudīgākiem spēkratiem, ir ceturtais iekārotākais klasiskais auto Eiropā.

Džona Kūpera modelētais spēkrats debitēja 1961. gadā un ražošanā ar nelielām izmaiņām saglabājās līdz pat 2000. gadam.

Šobrīd šis lieliskās vadāmības spēkrats atkarībā no stāvokļa un versijas lietoto auto tirgū maksā aptuveni no diviem līdz pat 30 tūkstošiem eiro.

Citroen 2CV

Foto: Publicitātes foto

Gandrīz katrs septītais vācietis, kurš piedalījies "AutoScout24" aptaujā, kā iekārojamāko klasisko automobili nosauca "Citroen 2CV", kas plašāk pazīstams vienkārši kā "pīle".

Uz rāmja izgatavotais "Citroen 2CV" debitēja 1948. gadā un tika ražots līdz pat 1990. gadam, kā izlaide sasniedza nepilnus deviņus miljonus vienību.

Šobrīd šāds spēkrats atkarībā no stāvokļa maksā divus līdz 20 tūkstošus eiro.

Volkswagen Bulli

Par sesto iekārojamāko klasisko auto eiropieši nosaukuši "Volkswagen Bulli" mikroautobusu, kas pazīstams arī kā "Type 2", "Transporter" (T1), "Kombi" vai "Microbus". Tomēr vēl plašāk tas pazīstams kā "hipiju busiņš".

Kā jau liecina rūpnīcas oriģināli dotais nosaukums jeb indekss "Type 2", tas ir otrais "Volkswagen" sērijveida modelis. Tas debitēja 1950. gadā. Tiem laikiem tas bija pirmais plaši pieejamais tik samērā mazu gabarītu autobuss kā pasažieru, tā arī kravas versijā.

Interesanti, ka tikai šāgada rudenī oficiāli tika noslēgta tā ražošana, jo Brazīlijā no nākamā gada tas vairs neatbildīs drošības un ekoloģijas normām.

Kaut cik normāla stāvokļa "VW T1" šobrīd maksā vismaz 10 tūkstošus eiro. Tomēr glaunākie tā eksemplāri maksā vairākus desmitus tūkstošus eiro.

Opel Manta

"Opel Manta" ir septītais iekārotākais klasiskais Eiropā saskaņā ar "AutoScout24" aptauju. Šī aizmugurējo riteņu piedziņas kupeja, kas pirmajā paaudzē tika ražota no 1970. līdz 1975. gadam, bet otrajā – no 1975. līdz 1988. gadam. Šis amerikāņu muskuļauto izskata "Opel" bija pieejams ar 60 līdz 110 ZS jaudīgu dzinēju.

Šobrīd "Opel Manta" maksā aptuveni no diviem līdz 10 tūkstošiem eiro.

Ford Capri

"Ford Capri" ir sportiska kupeja, kas Eiropā tika ražota no 1969. līdz 1986. gadam. Ar šo modeli "Ford" Eiropā vēlējās atkārtot "Mustang" veiksmi Amerikā. Sākotnēji šo spēkratu, kas kontinentālajā Eiropā tika ražots Vācijā un Beļģijā, "Ford" vēlējās nosaukt par "Colt", bet šo preču zīmi jau bija reģistrējis "Mitsubishi".

Lai "Ford Capri" būtu pieejams sportiska tipa automobilis, tas tika komplektēts ar 1,3 līdz 1,7 litru četrcilindru dzinējiem no "Taunus" modeļa. Tomēr vēlāk bija pieejams arī divu līdz 3,4 litru V6 motors. Šis modelis bija arī diezgan veiksmīgs autosportā.

Šobrīd "Ford Capri" ir nopērkams par aptuveni trim līdz 15 tūkstošiem eiro. Sacīkšu versiju cena var sasniegt pat 40 tūkstošus eiro.

Renault 4

"Renault 4" jeb "4L" ir ekonomiskās klases franču automobilis, kas tika ražots no 1961. līdz 1992. gadam. Jau pirmajos piecos ražošanas gados tā izlaide sasniedz miljonu vienību, tomēr pavisam 30 gadu laikā tas tika saražots astoņos miljonos eksemplāru.

"Renault 4" bija atbilde uz konkurentu "Citroen 2CV" modeli. "Renault", izpētījis oriģinālās "pīles" priekšrocības un trūkumus, savu modeli radīja lielāku un piemērotāku pilsētas satiksmei.

"Renault 4" bija pieejams dažādās versijās, sākot ar hečbeku un beidzot ar kravas furgonu. Interesanti, ka tika radīta arī sacīkšu versija ar 20 ZS motoru. Tomēr nav brīnums, ka 1962. gada Montekarlo rallijā tā ieguva pēdējo vietu.

Mūsdienās "Renault 4" nopērkams par pusotru līdz pat 10 tūkstošiem eiro.

Fiat X1/9

Foto: Publicitātes foto

Iekārojamāko klasisko auto aptaujā Eiropā divi procenti respondentu kā savu sapni nosauca "Fiat X1/9", kas nodrošina 10. pozīciju šajā reitingā.

"Fiat X1/9" ir vidusmotora komponējuma divvietīgs sportiska tipa automobilis, kas tika ražots no 1972. līdz 1982. gadam, bet pēc tam "Bertone" to turpināja ražot vēl septiņus gadus.

Pavisam 130 tūkstoš vienībās saražotais spēkrats bija pieejams ar 1,3 vai 1,5 litru motoru. Šobrīd šāds 75 ZS jaudīgs "Fiat" nopērkams par diviem līdz 15 tūkstošiem eiro.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!