Foto: Kadrs no video

Par pašmāju interneta sensāciju kļuvis kāda letiņa auto pārdošanas sludinājums, ar kuru nācija dalās savos sociālo tīmekļu profilos. Sajūsmu radījis sludinājuma teksts, kas rakstīts kā oda mehāniskajam transportlīdzeklim. Visādi citādi sabiedrībā nepopulārā dienvidkorejiešu apvidus automobiļa "SsangYong Rexton" pārdošanas sludinājuma skatījumu skaits sasniedzis 75 tūkstošus.

2004. gada "SsangYong Rexton" īpašnieks liriski slavē tā nepārspējamās bezceļa spējas, ļoti ērto salonu un izcilo tehnisko stāvokli. Kā pamatojumu tik nevainojama spēkrata pārdošanai autors min ģimenes pieaugumu – esošajiem diviem knēveļiem plānotā vēl viena vietā aprīlī, izrādās, pievienošoties dvīnīši, tādēļ pašam jālūkojas pēc vēl lielāka automobiļa.

Auto pārdošanas sludinājuma pilnais teksts: "Īsts bezceļu karalis par velosipēda cenu. Neviena kupena šim auto nav šķērslis. Pēdējo 350 gadu laikā nav bijis tāda sniega daudzuma, kas "Rexton" nebūtu bijis pa spēkam. Ja esi pieķēris sevi iepriekš lietojam tādus vārdu salikumus kā "palīdzi izstumt mani no grāvja", "stulbā gāzes iekārta", "nekad vairs nepirkšu priekšpiedziņas auto", "mammu, mēs ciemos būsim tikai pavasarī", tad šis auto Tavu dzīvi mainīs uz visiem laikiem. Uz labo pusi, protams.

Šis ķīniešu dīzelis ir iedarbināms pat pie absolūtās nulles, tā šķiet. Iedarbināt to nevarēs tikai un vienīgi tad, kad atmosfērā sasals skābeklis.

Automātiskā ātrumkārba ar pieciem pārnesumiem, bet sajūta, ka tai būtu tikai viens. Nekad neesmu jutis, kā tie pārslēgtos, to var redzēt tikai pēc izmaiņām tahometrā. Ātrumkārbai uz Ziemassvētkiem par labi nokalpotu kārtējo gadu tika veikta profilaktiskā apkope, tāds kā ātrumkārbu SPA – visādas eļļiņas utt.

Salonā neesmu smēķējis, nu, labi, es īstenībā vispār nekad neesmu smēķējis, bet nu salonā es to neesmu darījis visbiežāk. Pat ja arī es smēķētu, es noteikti to nedarītu salonā, tas būtu kā smēķēt baznīcā vai dzemdību namā. Visas tās podziņas, gaismiņas, ērtie ādas krēsli, ehh. Manuprāt, būtu grēks to visu piesmirdināt. Sāku rakstīt par salona ērtumu, un izdomāju, ka turpināšu rakstīt šo sludinājumu, jau sēžot "Rexton", mājas pagalmā.

Iepriekšējo apskati izgāju "pa nullēm" – tā tik bija diena! Samaksāju visu, aizbraucu stāvēt rindā, priekšā spaiņa krāsas Geļiks (sudrabkrāsas "Mercedes-Benz G63 AMG"). Jā, "respect" +5 par tādu autiņu, bet, pag, pag, es turpināšu. Geļiks iebrauc iekšā, čiki riki, bremzītes, gaismiņas, dūmiņi un, hops, – uz pacēlāja.

Tikmēr mana kārta uz bremzītēm un gaismiņām, jo dūmiņus man jau pārbaudīja. Notestējam bremzes – bremžu stendā ar rādītājbultiņu tika noslaucīti putekļi no tiem cipariem, kuriem nekad neviens nepieskaras (7 – 11 katram ritenim), un gaidām, kad Geļiku laidīs lejā.

Uzsākam sarunu ar inspektoru, viņš atzīst, ka nekad iepriekš nav sēdējis tik ērtos sēdekļos un "Rexton" kā tādā. Viņa citāts: "Geļiks maksā x naudas vienības, ir +/- neglīts, degvielu tērē kā lokomotīve, salons neērts un dienā pie mums tādi atbrauc divi līdz trīs. Bet šis "Rexton" ir skaists kā Liene Candy, ērts kā mammas klēpītis, un manā trīs gadu darba pieredzē šis ir tikai otrais gadījums, kad te iebrauc "Rexton".

Man, protams, garastāvoklis debesīs pēc šādiem komplimentiem. Pienāk brīdis, kad Geļiku laiž nost no pacēlāja, un ko mēs tur redzam – pagaidu apskate, ar to melno kubiciņu vidū. Esot rūsa apakšā, eļļas noplūde, atgāzes un kaut kādi stūres pirksti.

Man smaids līdz deniņiem, ka tādam "overpriced wannabe", "glamur gangsta" klucim ir tādi paši defekti kā man savā laikā otrajam golfam. Bet es skaļi nesmejos, jo pats vēl uz pacēlāja tikko uzbraucis esmu.

Viss, "yingyings" jau tiek laists lejā, un inspektors nāk ar uzlīmi, otrs tikmēr dod parakstīt to lapeli. Skatos, berzēju acis, kasu aiz auss (sev), brīnos – neviena divnieka, neviena vieninieka. Un neviena trijnieka. Auto teicamā tehniskā stāvoklī. Lūk, tad gan man smieklu slūžām krāns atgriezās un sāku ņirgt. Geļiks pret "Rexton" – 0:1, manā labā.

Auto atrodas Rīgā, protams, pats izmantošu to līdz pēdējam brīdim –, ja vēlies to iegūt ar mazāku odometra rādījumu, zvani ātrāk!

Jūs droši vien jautāsiet, kāpēc kāds vispār gribētu šķirties no kā tik mīļa? Te nu "paldies" jāsaka mazajam "Džonijam", kuram pateicoties, mūsu plānotais trešais bērniņš pārvērtās par dvīnīšiem.

It kā jauki, protams, četri bērni, un tā, bet tagad jāmeklē kaut kāds "Sharan", jo es nezinu, kur vēl varētu bez mugurkaula lūzumiem salikt četrus bērnu krēsliņus uz sēdekļiem. Bet tās jau vairs nav Jūsu problēmas.

Vēl par plusiem, kamēr vēl te sēžam – ir ļoti labas ziemas riepas, novembrī iegādājos. Nav jau nekādas "Gucci" vai "Dior", bet savu funkciju pilda labāk par mūsu deputātiem.

Lai nav tā, ka es tikai slavēju, pieminēšu arī kādu mīnusu. Iegādājoties šo auto, ziemas periodā būs vēlme mainīt tālruņa numuru. Jo katru nakti Jūs saņemsiet zvanus no saviem izmisušajiem radiem, draugiem un kolēģiem ar palīgā saucieniem. "Hei, ja jau pacēli, tātad neguli! Atbrauc, lūdzu, līdz objektam, mums te mežizstrādes tehnika purvā nogrima, dzirdējām, ka Tev ir "Rexton", tādēļ arī zvanu, zinu, ka palīdzēsi!" Un, kad šādi zvani sāk ietekmēt Jūsu intīmo dzīvi, tad numurs būs jāmaina. Bet šī defekta dēļ mēs varēsim pakaulēties pie auto apskates.

Tiekamies aprīļa beigās Dzemdību namā, vai līdz tam – CSDD un pārrakstām!"

Minēto auto sludinājumu var apskatīt šeit.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!