Foto: Publicitātes foto

Latvijas Antīko automobiļu kluba "Youngtimer Rally" kustība šogad atzīmē savu piekto sezonu. Pirmais pasākums tika rīkots 2012. gada vasarā, kad 22 ekipāžas no Latvijas un Igaunijas ar automašīnām, kas ražotas pagājušā gadsimta 60. līdz 80. gados, izrādīja interesi un piedalījās "Youngtimer Rally Talsi 2012". Toties jau 2015. gada sezonas pasākumos piedalījās 110 ekipāžas no Latvijas, Lietuvas, Igaunijas un Somijas.

"Laiks skrien nemanot, un mēs gatavojamies jau piektajai sezonai," saka viens no "Youngtimer Rally" organizatoriem Valts Ceplevičs. "Pirmajā gadā mums bija tikai divi pasākumi, bet pagājušajā sezonā skaits jau bija pieaudzis līdz astoņiem pasākumiem sešu mēnešu periodā. Pieaug ne tikai pasākumu skaits, bet arī dalībnieku."

"Ļoti priecē, ka cilvēki speciāli iegādājas klasiskas automašīnas, lai varētu piedalīties mūsu pasākumos. Katram dalībniekam arī ir iespēja izvēlēties, kāda formāta pasākumos piedalīties – organizējam gan rallijus, gan trases dienas, gan kalnā braukšanas sacensības," stāsta Ceplevičs.

"Kopš 2014. gada piedalāmies arī LRČ posmos "Rally Talsi" un "Rallijs Latvija". Katrs var atrast sev saistošāko pasākuma formātu vai arī pielāgot automašīnu katram pasākumam. Pagājušajā gadā arī iesākām rīkot "Youngtimer Rally" Čempionātu, ko šogad papildināsim ar komandu ieskaiti," skaidro "Youngtimer Rally" pārstāvis.

2016. gada sezonā "Youngtimer Rally" organizēs septiņus pasākumus, no kuriem pirmais būs 15. maijā, Ķīpsalā – "Youngtimer Cars&Coffee". Pasākums tiek veidots ar mērķi pirms sportiskās sezonas sākuma sapulcināt klasisko auto entuziastus neformālā gaisotnē, atrādīt savus spēkratus, veicināt kontaktu rašanos un piesaistīt kustībai jaunus biedrus. Pasākumu būs iespēja apmeklēt arī skatītājiem.

Nākamais pasākums jau būs krietni vien sportiskāks – "Youngtimer Rally" dalība LRČ posmā "Rally Talsi 2016". Tas būs regularitātes rallijs gan pa grants ceļiem, gan pilsētas posmā. "Youngtimer" automašīnas dosies trasē pirms lielā rallija dalībniekiem. Šis pasākums jau ir kļuvis par tradīciju, kurā piedalās lielākie klasisko auto rallija entuziasti no Baltijas valstīm.

19. jūnijā un 14. augustā klasiskie auto pierūcinās Biķernieku trasi, kur notiks "Youngtimer Rally Trases Diena" – sportiski izglītojošs pasākums, kura laikā dalībniekiem būs iespēja iegūt ne tikai teorētiskās zināšanas, bet arī praktiskās. Kopā ar profesionāliem autošosejas braucējiem pasākuma dalībniekiem būs iespēja trenēties Biķernieku trases lielajā auto aplī un arī uzzināt savus apļa laikus. Pasākumus būs iespēja apmeklēt arī skatītājiem.

Sezonas galvenais pasākums ir plānots 2. un 3. jūlijā Madonas pusē – "Mārcienas muižas rallijs". Tieši šis būs piecu gadu jubilejas pasākums. Rallijs ar dalībnieku reģistrāciju un spēkratu izstādi sāksies Madonā, no kurienes dalībnieki tālāk dosies vai nu grants regularitātes rallija posmos, vai foto orientēšanās rallijā. Arī otrajā dienā dalībniekus sagaida dažādas sacensību disciplīnas. Pasākums ar apbalvošanu noslēgsies Odzienas muižā.

10. septembrī Siguldā norisināsies ikgadējās "Youngtimer Rally" kalnā braukšanas sacensības. Šis ir īpašs pasākums, kurš pulcē ne tikai klasiskos automobiļus, bet arī motociklus.

Jubilejas sezonu "Youngtimer Rally" noslēgs oktobrī LRČ posma "Rally Latvija" ietvaros no 22. līdz 23. oktobrim. Šis būs viens no grūtākajiem pasākumiem dalībniekiem, jo prasa ne tikai labi sagatavotu tehniku, bet arī pilota un stūrmaņa pieredzi un izturību. Arī šajā rallijā dalībniekus sagaida gan grants, gan asfalta posmi.
Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!