Foto: DELFI

Pirmajā mēnesī – jūlijā – pēc rekonstruētā CSDD Rīgas Motormuzeja atvēršanas to apmeklējuši vairāk nekā 26 tūkstoši interesentu. Gandrīz puse no visiem muzeja apmeklētājiem ir bijušas ģimenes ar bērniem, kuri, sajūsmā par redzēto, vēlas muzejā pavadīt pēc iespējas ilgāku laiku, portālu "Delfi" informēja Ceļu satiksmes drošības direkcijā (CSDD).

Rīgas Motormuzeja galvenais restaurators Gunārs Dortāns atzīst, ka "Rīgas Motormuzejs ir bijis populārs visos laikos, arī tā pirmsākumos uz muzeju nāca tūkstošiem cilvēku. Tajā laikā popularitāte bija augsta, jo tas bija vienīgais seno spēkratu muzejs bijušajā Padomju Savienībā. Tagad muzejs kļuvis ne tikai par lielāko, bet arī modernāko tehnikas muzeju Austrumeiropā".

Līdz ar muzeja rekonstrukciju un jaunas modernas ekspozīcijas izveidi Rīgas Motormuzejs spēj ieinteresēt ne tikai tehnikas un auto fanus, bet arī ģimenes, bērnus un jauniešus. No pārdotajām biļetēm var secināt, ka gandrīz 50% apmeklētāju ir iegādājušies tieši ģimenes biļetes. Otru lielāko apmeklētāju grupu sastāda individuālie apmeklētāji – 29% pieaugušie, tad bērni, senjori un studenti. Visvairāk apmeklētāju bijuši no Latvijas, kā arī Lietuvas un Igaunijas. Bet muzeju ir apmeklējuši arī interesenti no Itālijas, Francijas, Jaunzēlandes un Kanādas.

Auto entuziastus muzejs pārsteidz ar unikāliem autobūves paraugiem un kvalitatīvi restaurētiem automobiļiem. Muzeja ekspozīcijā apskatāmi pasaules autobūves agrīnie spēkrati, unikāli Kremļa limuzīni, leģendāri sacīkšu auto, padomju auto nostaļģija, kā arī mūsdienu auto zīmolu pirmsākumi un Latvijas autobūves paraugi. Kopumā vairāk kā 100 unikāli eksponāti.

Turpretī ģimenēm ar bērniem muzejs piedāvā iespēju iepazīt autobūves vēsturi caur interaktīviem ekrāniem, video stāstiem, virtuālo realitāti, skaņas efektiem un citām modernajām tehnoloģijām. Ekspozīcijā pieejamas arī ar auto tematiku saistītas spēles, kā arī bērnu rotaļu zona, kur atpūsties pēc pastaigas muzejā. Jāpiemin, ka pieejamas ģimenes biļetes un bērniem līdz sešu gadu vecumam muzeja apmeklējums ir bezmaksas.

Lielāko apmeklētāju uzmanību piesaista tieši interaktīvie ekspozīcijas punkti. Populārākie pieturas punkti ekspozīcijā nemainīgi ir: iespēja virtuāli iejusties un iemūžināt sevi armijas parādē, braucot ZiS parādes automobilī, "Impresija par braucienu uz kāzām kolhozā Bormaņos 1975. gadā" jeb virtuāls brauciens PAZ autobusā un Elektro RAF mikroautobusa virtuālā krāsošana, mainot multimediālo 3D projekciju. Turpretī bērnu vidū vislielāko ieinteresētību var manīt auto moto sporta ekspozīcijā, kur iespējams iejusties trases operatora lomā un sekot līdzi auto sacensībām.

Īstenotais muzeja rekonstrukcijas projekts ir veicinājis pozitīvas pārmaiņas arī muzeja darbības virzienos un sniegto pakalpojumu kvalitātē. Līdz ar rekonstrukciju muzejs ir ieguvis atsevišķu maināmo izstāžu zāli, pedagoģisko nodarbību telpu, kā arī jaunu modernu konferenču zāli, kas izbūvēta muzeja ēkas 3. stāva centrālajā fasādes daļā. Mērķis ir nostiprināt muzeja statusu kā augstas kvalitātes konferenču, prezentāciju, korporatīvo, kā arī radošo sfēru pasākumu norises vietu.

Kopumā pirmajā mēnesī par motormuzeja ieejas biļetēm iekasēti gandrīz 165 000 eiro. Muzeja direktors Aivars Aksenoks uzsver, ka "mērķis ir sasniegt 100 tūkstošus apmeklētājus gadā, bet izaicinājums būtu pārspēt 1990. gada rekordu, kad muzeju apmeklēja 130 tūkstoši cilvēki".

Rīgas Motormuzejs ir atvērts katru dienu no pulksten 10 līdz 18.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!